גבי קריכלי – “לא מאמין” | תערוכת יחיד חדשה

גבי קריכלי – “לא מאמין” | תערוכת יחיד חדשה
גבי קריכלי
צילום: יח"צ

“לא מאמין” הינה תערוכת יחיד חדשה של האמן גבי קריכלי, בוגר תכנית הרזידנסי של ארטפורט, בה יוצג תהליך אישי המתייחס לשתי תקופות מרכזיות בחייו של האמן הסובבות סביב שדה טבק.

לקראת יום הולדתו הארבעים, שב גבי קריכלי לחוויה מעצבת מתחילת שנות העשרים לחייו. הוא חוזר לנסיעה לילית ארוכה בשדה טבק בארצות הברית, רגע אחרי שהשתחרר מהצבא ועזב את לבנון, רגע אחרי אסון התאומים ששילח אותו מניו יורק. בנסיעה הלילית בשדה שאינו נגמר הוא מבין שהניסיון לברוח למקום אחר אינו עובד, והוא מחליט לחזור לישראל ולעסוק באמנות.

במשך שנת השהות שלו בתכנית הרזידנסי של ארטפורט (2016-2017), גידל קריכלי בסטודיו שלו שדה טבק. ההליכים שעבר השדה – הנבטתו, צמיחתו, לבלובו, קמילתו, והריסתו הסופית (עם הריסת המתחם הישן של ארטפורט) עומדים במרכז התערוכה. שאריותיו של השדה: פרחים ועלים שעברו הליך שימור וצביעה מחדש, חיות וטפילים שהיו בו ועבודת הוידאו המתעדת אותו, מרכיבים את התערוכה המתמודדת עם סוגיות של התבגרות, גבריות, מוות ואמונה.

השדה מכיל בתוכו את הניגודים שהיו חלק מבנייתו – מצד אחד לווה ההליך באלמנטים הלקוחים מעולם הגידול המחתרתי הביתי – משקי הזבל דרך מנורות חימום מכוסות נייר כסף ועד לתאורה המדמה את תאורת היום ומקצרת אותו. מאידך, מדובר היה בהליך רוחני שכלל את הדי ג’יי בני אורן, שכתב מוסיקה לצמחים והגיע לנגן להם בכדי לעודד את גדילתם. היופי של פרחי הטבק הגדולים והלבנים עומד בניגוד מוחלט לאופיו ההרסני של הצמח עליו הם גדלים, ובניגוד חריף למראה שלהם לאחר שספג השדה מחלה שהרגה אותו לאט-לאט.

בתערוכה ימשיך גבי קריכלי לתעתע בצופה ולבדוק את הגבולות הדקים בין מציאות לדמיון, בין אמנות לחיים האמיתיים. הוא פועל באזור האי-נוחות שבין המטבח הצבאי הנטוש לשדה החולה, בין משבר השחרור מהצבא למשבר גיל הארבעים, בין הנער שמאבד את האמון במערכת הצבאית, לגבר שאיבד את אמונתו.

במהלך התערוכה יתקיימו מיצגים בהם יתארחו המוסיקאי בני אורן ומנהל התיאטרון החזותי יובל רימון, אשר לקחו חלק בעבודת הוידאו שתוצג בתערוכה. תאריכים: יום שבת 21.9 בשעה 21:00, יום שבת 5.10 בשעה 21:00, יום שבת 2.11 בשעה 21:00 – מופע נעילה

שיחות אמן וסיור בתערוכה – יום שישי 13.9 בשעה 12:00, יום שישי 25.10 בשעה 12:00

שעות פעילות: רביעי וחמישי 12:00-19:00שישי ושבת: 10:00-14:00. בימים אחרים בתיאום מראש. הכניסה חופשית

ארטפורט, רחוב העמל 8, תל אביב. www.artport.art

תאריך נעילה: 2.11

גבי קריכלי | צילום: יח"צ
גבי קריכלי | צילום: יח”צ

כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *