מוזיקת רקע

מוזיקת רקע
תערוכה חדשה. היכל התרבות
צילום: איציק בירן

תערוכה חדשה ובה תצלומים ייחודיים מוצגת בשנת השמונים לייסודה של התזמורת הפילהרמונית הישראלית

תערוכה חדשה במוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי תציג תצלומים מארכיון התזמורת הפילהרמונית הישראלית. אירוע הפתיחה יתקיים בשמחת תורה ה- 24/10/2016 בנוכחות התעשיין סטף ורטהימר והמאסטרו זובין מהטה.

התערוכה ששמה “מוזיקת רקע”, מוצגת בשנת השמונים לייסודה של התזמורת, היא פרי יוזמתה של טלי גוטליב, מנכ”לית קרן התזמורת הפילהרמונית הישראלית ומבוססת על ארכיון התצלומים של התזמורת המכיל כ- 15,000 תצלומים.

תערוכה חדשה. היכל התרבות|צילום: איציק בירן
תערוכה חדשה. היכל התרבות|צילום: איציק בירן

נעמה חייקין, אוצרת התערוכה: “עושר חזותי זה, שהוא גילום של הטרוגניות, מועצם במפגש בין הצילום והמוזיקה. זוהי תכונה מהותית של הצילום, האוסף לתוכו את כל הנקרה על דרכו. זה כוחו וזו נדיבותו; עודפות, שעצם קיומה הוא מוזיקה טהורה”.

לצד תצלומי הארכיון מוצגת עבודת הווידאו של נבט יצחק “שנקנטמפו” (בקצב החילזון) מ-2007, המבוססת על תצלומים שצילמה יצחק בחזרות התזמורת; החושפת, בין השאר, את עברה-המודחק של תרבות המערב; ואת האופן שבו יסודות מיתיים חוזרים ומשתכפלים בתוכה.

לתערוכה נלווה קטלוג מקיף (עיצוב: מגן חלוץ) הכולל: כ-100 תצלומים; מאמר מאת האוצרת נעמה חייקין, המתרכז במפגש שבין מוזיקה לצילום בהקשר של הנצחה; מאמר מאת פרופ’ רות הכהן-פינצ’ובר הבוחן את היחס בין האמנויות החזותיות לבין המוזיקה ואת אופני התנהלותה של זו במרחב החברתי והתרבותי של ישראל.

התערוכה פתוחה לקהל מה- 1/10/2016; נעילה: מאי 2017

שעות פתיחת המוזאון: ימים ב’+ ד’+ ה’- 8:00-16:00, שבת- 10:00-16:00, בימי שלישי בין השעות – 8:00-19:00.

לפרטים: המוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי – 04-6816702, www.omuseums.org.il


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *