נקודות של אור

נקודות של אור
שם היצירה:העץ הכחול
נבו אפק

תערוכת ציורים של הנער נבו אפק, בעל לקות ראיה קשה ועל הרצף האוטיסטי, תוצג ב’גלריה שרונה’ בין התאריכים 8-18.12.16

“נקודות של אור” – תערוכה מציוריו של הנער נבו אפק תיפתח ב’גלריה שרונה’ בשרונה תל אביב ב – 8.12.16, ובה יוצגו למעלה מ-40 ציורים פרי ידו, כאשר ביום פתיחת התערוכה יחגוג את יום הולדתו ה – 18. ‘גלריה שרונה’ היא המשכיותה של הגלריה הוותיקה “אבירם גלריה לאומנות” שהייתה ממוקמת שנים רבות ברחוב גורדון ובהיכל התרבות בתל אביב. הגלריה בבעלותם של איציק אבירם ואלון בן עזרא.

נבו, תושב אילת, הינו בעל לקות ראיה קשה ונמצא על הרצף האוטיסטי. הציורים שיוצגו בתערוכה הינם ציורי שמן על בד קנבס המאופיינים בצבעוניות מרהיבה ומצוירים בטכניקות שונות, ולומד בבית הספר “רבין” באילת במגמת אמנות.

הוא נולד כתינוק בריא, אחד משלישיה, ורק בגיל שנתיים אובחן על הרצף האוטיסטי. בגיל 12, בעקבות פגיעה בעצב הראיה, החל לסבול מלקות ראיה קשה (התעוור כמעט לחלוטין). אך חרף המגבלות והקשיים, הוא למד להסתגל למצבו, ולתרגל באמצעות קלטות ועזרים מיוחדים.

שם היצירה:אלמוגים|נבו אפק
שם היצירה:אלמוגים|נבו אפק

מאז שהיה ילד קטן, אהב את תחום היצירה, פיסל וצייר. כיום, במסגרת סדנת אמנות בה הוא לוקח חלק פעם – פעמיים בשבוע, הוא מתכנן בדמיונו רעיון ומה בכוונתו לצייר, מבקש שיסדרו לו את הצבעים לפי הסדר שהוא מכתיב ולאחר מכן מתחיל לעבוד. בצורה זו הוא חש את התדרים שבצבע או את המרקם. יצירותיו נעשות בעזרת סבתו, מירה הראל, המלווה אותו שעות רבות, הן בסדנה בה הוא יוצר, והן בשיעורי האמנות בבית הספר. היא צופה בשיעור ומסבירה כיצד ניתן להעביר לו את החומר הלימודי. בעזרתה הוא מביא לידי ביטוי את יכולותיו האמנותיות בדרך הטובה ביותר. עבודותיו של נבו צבעוניות ואף אקספרסיביות, הוא בעל יכולות מדהימות של התאמת צבעים בכל יצירה שלו, כאשר הוא מצייר פניו צמודות לבד הציור.

שם היצירה:העץ הכחול|נבו אפק
שם היצירה:העץ הכחול|נבו אפק

המנטור שלו בתחום האמנות הוא הצייר והמנטור של רבים מאָמָנֵי אילת, מר אמיר אלקיים אשר ביוזמתו ובעידודו, החל נבו להציג בתערוכות. כיום, רגע לפני שימלאו לו 18, ציוריו כבר מוצגים בתערוכות ונמכרים באלפי שקלים.
נבו הציג שלוש תערוכות יחיד עד כה, והתערוכה ב’גלריה שרונה’ תהיה הרביעית במספר. בעבר הציג גם בכנסת ישראל במסגרת “יום העיוור” וזכה להתעניינות ותהודה רבה מחברי הכנסת.

בתערוכה כאמור, יוצגו למעלה מ-40 יצירות, וביניהן, “אלמוגים”, “להבות”, “קרקס”, “שמש אדומה”, “עננים ירוקים”, “מבט לעומק” ועוד אשר גם יוצעו למכירה. יצירותיו מדגישות את ניצחון הרוח, ההשראה ונקודות האור שהוא מצא בתוך עצמו ואת רצונו לתת כוח לילדים ואנשים אחרים בעלי קושי או מגבלה דומים- לא להסתיר ולא להסתתר, אלא למצוא את הדרך לביטוי עצמי ולתקשורת. מחירי היצירות בתערוכה ינועו בין 3000-6000 ₪.

שם היצירה: עמודי פרחים|נבו אפק
שם היצירה: עמודי פרחים|נבו אפק

נבו אינו מוותר לעצמו, הולך כל העת קדימה וכובש בכל פעם יעד אחר שנראה בלתי ניתן להשגה, ומוכיח כל העת כי השמיים אינם הגבול עבורו.

התערוכה תוצג ברח’ דוד אלעזר 12 בנין 105 בשרונה תל אביב, בימים א’-ה’ בין השעות 10:00-20:00, ימי ו’ בין השעות 10:00-14:00.
פתיחת התערוכה: 8.12.16 בשעה 19:30 , נעילה: 18.12.16 בשעה 20:00.
www.saronagallery.co.il


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *