תחרות צילומים דבש ודבורים

תחרות צילומים דבש ודבורים
מתוקים מדבש. מכוורת רייקין בשדה אליעזר
צילום: סוכנות ג'יני

מועצת הדבש מזמינה לקראת ראש השנה לטעום, לחוות וללמוד על עולמן הקסום של הדבורים ולהשתתף בתחרות צילומים

במסגרת ‘פסטיבל הדבש’ שייערך מ-22 בספטמבר עד 29 באוקטובר 2016, יתקיימו פעילויות מיוחדות במרכזי המבקרים של המכוורות הפזורות ברחבי הארץ. בימי הפסטיבל ישתתפו המבקרים בתחרות צילומים, במסגרתה כל משפחה שתבקר באחת מהמכוורות בארץ, תתעד את הפעילות בצילום משפחתי, כאשר המשפחה עם הצילום המתוק ביותר תזכה בפרס ממועצת הדבש. להנחיות והסבר על השתתפות בתחרות, באתר מועצת הדבש- www.honey.org.il.

שנה מתוקה. פתיחת כוורת ביד מרדכי|צילום: גלעד קוולרצ'יק
שנה מתוקה. פתיחת כוורת ביד מרדכי|צילום: גלעד קוולרצ’יק

הרצל אבידור, מנכ”ל מועצת הדבש אומר: “כולם מוזמנים לבקר במכוורות, להשתתף בתחרות המתוקה של פסטיבל הדבש וליהנות מפעילות חינוכית ומעשירה לכל המשפחה המלמדת על עולמן של הדבורים והדבוראים כאחד”, אומר אבידור ומוסיף, “בפסטיבל ילמדו המבקרים כיצד יוצרת הדבורה את הדבש? למה הדבש בריא? מדוע יש רק מלכה אחת בכוורת? מדוע ללא הדבורים לא יהיה לנו מזון? לאן נעלמות הדבורים? ועוד, ויבינו כי דבורת הדבש אינה רק יצרנית דבש מעולה, אלא גם המאביקה המרכזית בטבע שאחראית להאבקת 80% מהיקף הגידולים החקלאיים בעולם וכי בארץ ובעולם ממשיכים להתמודד עם תופעת היעלמות הדבורים”.

מתוקים מדבש. מכוורת רייקין בשדה אליעזר|צילום: סוכנות ג'יני
מתוקים מדבש. מכוורת רייקין בשדה אליעזר|צילום: סוכנות ג’יני

פסטיבל הדבש יתקיים במכוורות ברחבי הארץ, ביניהן: מכוורת “פרחי הגליל” במושב מנות, “הבוסתן” בפקיעין, “דבש מכמנים”, “דבורת התבור” בשדמות הדבורה, מכוורת “אופיר” באלון הגליל, “יערת הדבש” באלוני אבא, “בית הדבש והדבורה” בקיבוץ יד מרדכי, מכוורת “פורת” בעין יהב, מכוורת “גליל” בקיבוץ שמיר, “משק דבורים לין” בכפר בילו א’, “מאחורי הדבש” בכפר חב”ד ועוד.
פרטים נוספים על אירועי הפסטיבל ותחרות הצילומים, באתר מועצת הדבש – www.honey.org.il.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *