תערוכת ילדים חדשה בחיפה – החדר שלי

תערוכת ילדים חדשה בחיפה – החדר שלי
תערוכת "החדר שלי"
צילום : יח"צ

תערוכה זו עוסקת בחדר הילדים כסמל וכמראה לעולם הילדות. התערוכה מבקשת לגעת בדרכים השונות שבהן חדר הילדות מייצג את הילד ואת העולמות הקשורים אליו – האחים שעימם הוא חולק את חדרו, הוריו, המעגל המשפחתי המורחב שלו ומגוון ההשפעות התרבותיות והחברתיות.
חדר הילדות הוא הכמוסה שבה נחווים המעברים החשובים של הילדות: מעברי היומיום בין עירות לשינה, בין הביחד והלבד, בין החושך לאור; והמעברים הגדולים – מילדות לנעורים. החדר משנה את פניו מיום ליום במשך השנים – הוא מסודר ומבולגן, מתמלא ומתרוקן, מכיל את הישן ואת החדש, את השעמום ואת הדמיון המסעיר. הוא משמש זירה למנעד רחב של חוויות ורגשות עוצמתיים ומנוגדים: ביטחון מול פחד, שייכות מול בדידות, פרטיות ועצמאות מול תלות.

תערוכת "החדר שלי" | צילום : יח"צ
תערוכת “החדר שלי” | צילום : יח”צ


חדר הילדות משקף את השינויים העמוקים שעברו על החברה בעשורים האחרונים, עם המעבר לתרבות הצריכה והתפתחות טכנולוגיית המסכים. קיימים הבדלים מהותיים בין הילדות של ההורים לבין זו של ילדיהם, שנולדו לתוך המהפכה הדיגיטלית. התערוכה מאפשרת לילדים של היום לנסות לדמיין ילדות אחרת מזו שלהם.
התערוכה מתמקדת בשפת האיור, המחברת אותנו לעולם הילדות. האוצרות הרכיבו נבחרת של אמנים שתייצג פנים שונות של החברה בישראל ושאלו על חדרי הילדות שלהם: באיזה חדר ילדים גדלת? עם מי חלקת אותו? אלו דברים היו בו? מה אהבת? על איזה חדר חלמת? האם היו בחדר דברים שהפחידו אותך? כל אלו ועוד היוו נקודת מוצא לתערוכה זו, המשלבת איורים קיימים לצד עבודות חדשות שמציעות פרשנות לחוויות של חדר הילדות.
התערוכה מתקיימת בשיתוף פעולה עם המגזין “אדם צעיר”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *