האישה שתעשה לכם מהפך בחיים

האישה שתעשה לכם מהפך בחיים

אסתי יצחקי שיינפלד מנהלת מותג בשם מאושרת, היא מקפידה לעמוד מאחורי הסיסמה בכל רגע בחיים

לפני חמש שנים, מצאה את עצמה האמנית והיוצרת המוזיקלית אסתי שיינפלד יצחקי במקום נמוך בחייה. ביום בהיר אחד, אחרי דרך ארוכה של אתגרים, היא החליטה לצאת למסע מיוחד שבעקבותיו הבטיחה לבורא ולעצמה לבחור לחיות את חייה אחרת.
באותה התקופה הזדמנה לידיה כתבה של יובל אברמוביץ’ וראיון על ספרו ‘הרשימה’ שבו הוא מפרט כי על מנת להגשים חלומות יש לכתוב אותם.


צילום: אלון פורת סטודיו לצילום Alon Porat Photographyתכשיטים: Adama Jewelry- אדמה תכשיטים מטבע איפור: שרה אבוטבול סטיילינג: סגולה עומרי-צברי

בהחלטה נחושה היא רשמה את כל החלומות שלה ובעיקר החליטה לחיות כאישה ‘מאושרת’, כזו שחוגגת כל יום מחדש. את ההחלטה הזו מחליטות נשים רבות בעקבות משבר בחייהן, אבל אסתי לא רק החליטה, היא גם יצרה אלבום מוזיקלי ופתחה עסק הנושאים את שם המותג ‘מאושרת’ המסע אל האלבום כלל שירים גם שירים מקוריים שלה ולחנים של אלנתן שלום שהתאגדו יחד לכדי מופע מוזילקי, אלבום והופעות לנשים בו הושם דגש על האתגרים והצמיחה בעקבות אתגר הפוריות שלה שמלווה אותה כל שנות נישואיה.

בימים אלו מוציאה אסתי יצחקי סינגל חדש בשם “אם היית יודעת” שמתכתב עם מסע החיים שעברה

איזה תהליך עברת ביצירת האלבום

כשעבדנו על המופע עם המפיק המוזיקלי אלנתן שלום, הוא התעקש איתי על שירים מקוריים משלי, “לכי תחשבי עם עצמך, תחשבי ותכתבי, מה אסתי של עכשיו הייתה אומרת לאסתי של פעם שנמצאת במשבר”. אני זוכרת שישבתי בבית ואמרתי לעצמי, ממשברים יוצאים, צריך לדעת מה באמת הרצון האמיתי שלי, מי היא “אני החדשה” נקיה יותר ומדויקת לעצמי, “מה אני באמת רוצה” ולהתחיל לפסוע בצעדים קטנים.

מה המסר שאת מעבירה לנשים שגם חשות אולי את התסכול שחווית באותה התקופה?

אני משתפת אותן בבחירה שלי להיות מאושרת, מספרת להן שהיום אני אוהבת את עצמי מאוד… בכל צורה, על כל חלקיי. לא סותר את העובדה שאשמח לרדת עוד כמה קילוגרמים… ואני עובדת על זה גם כשאני משמינה אני אוהבת את איך שאני נראית ומה שאני רואה. זה עניין של בחירה.

כשאני אוהבת את עצמי מאוד ומתמלאת בפנימיות ועבודה על המידות, אני בוחרת כל פעם מחדש- להאיר את הצד הטוב של האחר! אני משתפת שהמידות שאני בעיקר בוחרת לעבוד עליהן הכי הרבה בנפש שלי פנימה הן: צניעות וענווה, בין מה שיש לי- האם להראות, כמה להראות ומה לבחור להשאיר לעצמי, במיוחד בשיתוף האישי והשיח על אתגר הפוריות.

אני מוצאת את עצמי עובדת על האיזון של “בשבילי נברא העולם” “ואנוכי עפר ואפר” וכך אני מתהלכת בין הטיפות, מנסה למצוא את האיזון המיוחד הזה, המתאים לדרך שלי, כל ימי חיי.

האני מאמין שלי להאיר לכל אדם, אני מבקשת מכל אחד חפש את האנשים השקופים, אלו שזקוקים לכך שיאירו אותם, בבית אבות, ניצולי שואה, רווקים ורווקות, גרושים, אלמנים אלמנות, בודדים, בואו נשמח אותם באור המיוחד שהוא רק שלנו.

בעבודה לקראת המופע מצאתי את עצמי בסכנת חיים

“אני זוכרת את כל הפרטים כאילו זה קרה אתמול. משתפת אסתי “נסעתי כרגיל לעבודה בגן המוזיקלי באריאל, בבוקר לקחתי 2 אקמול והודעתי שאני קצת לא מרגישה טוב, בשיעור השלישי כבר לא יכולתי ללמד.אני יושבת מול כיתת גן חובה גננת 3 סייעות ומרגישה שאני לא יכולה יותר.

הזעיקו אמבולנס ומשה בעלי הגיע ישר לבלינסון, אני זוכרת שהחזקתי את עצמי בכוח להישאר בהכרה מלאה, בבדיקת רופא כבר לא יכולתי, הודעתי לרופא ולמשה שמשהו קורה ואני לא יודעת מה ושיחזיקו אותי. הרגעים הבאים היו כמו סרט,הגיעו תוצאות בדיקות הדם וישר הורידו אותי להליך כירוגי התברר שיש לי דימום פנימי בתוך הגוף.

מאז,כל רגע מודה על החיים במתנה, על שליחים טובים שדאגו לי, על כל מה שיש לי בחיים ומנסה לחגוג את החיים כמו שרק אני יודעת לחגוג בשמחה ובטוב למרות כל הנסיונות שבדרך”

בשנים האחרונות במסגרת העסק שלה הנושא את שם המותג ‘מאושרת’ היא עוברת מסדנה לסדנה בכל רחבי הארץ, מדברת על חלומות, על זוגיות, על בחירה ושימחה, שרה, מחזירה לאלפי נשים ונערות את האושר אל חייהן.

במקביל היא מקיימת מופע בשם ‘יוצאים לאור’ עם בעלה משה, במסגרתה הם מדברים באומץ וברגישות לדבר על אתגר הפוריות שלהם. הטיפולים שהיו מלווים בקשיי גוף נפש ורגש כללו גם השמנה מהורמונים והרבה אכילה רגשית שגררו את מבטי הסביבה. אנשים לא התביישו לשאול, “אם את בהריון או סתם שמנה”

יחד עם בעלי אנחנו מביאים את הצד הנוסף שלא מדברים עליו מספיק, הגבר. איך הגבר, האיש, הבעל, מתמודד בתוך מערכת הזוגית עם נושא אתגר הפוריות ,וגם בשיתוף של הקושי מול המשפחה, החברה, הקהילה,העבודה ועוד.

האומץ להיות מאושרת

כשפגשתי אותה לראשונה חשבתי שיש בזה קצת מן האומץ וגם קצת מן החוצפה לנכס לעצמך שם כל כך אופטימי, אבל ככל שעקבתי אחריה ברשת החברתית בשנה האחרונה גיליתי שהיא עומדת מאחורי ההבטחה שלקחה על עצמה יום יום.

“כאישה רגילה ופשוטה, כמוני כמוכם, בית ילדים, בעל, עבודה בכלל לא ידעתי שיש לי חלומות” היא משתפת “היום אני רואה את המקום הנמוך שבו הייתי כמקפצה למי שאני היום, הגרסה הכי טובה של עצמי”

“להגיד תודה כל בוקר כשאני מתעוררת ולפרט תודות” צילום:אסנת בישיץ


קורונה אהובתי

אחרי בידוד בבית החלה בכתיבת יומן רשת בשם ‘קורונה אהובתי’ החליטה אסתי החליטה לצאת בסגר הציבורי ולהעביר סדנה לילדים בסיכון שנשארו כל ימי הקורונה בפנימיה בכפר הילדים.

“החלטתי לצאת ולהעביר את הסדנה כי הבנתי שזה נכנס תחת הקטגוריה של מפעל חיוני בימי חירום, הסיפור היה הבנות המתוקות מגיל 8-16, אני הייתי רק התפאורה והן הוציאו חלומות ותקוות לעוד שנה ולעתיד, אני תקווה שהסדנה הזו תאפשר להן עתיד טוב יותר והשפעה חיובית על העולם”

מה את חושבת על הקורונה, מה זה בא ללמד?

העולם היה לפנינו, יהיה ימשיך ויתקיים, אנחנו מוצאים את עצמנו בזמן היסטורי עולמי! שאיש לא התכונן אליו, לא יודעים מה יהיה, כמה ישפיע על העתיד של כל אחד ואחד בדברים הכי קטנים כמו קיומיות פרנסה ומקצוע.
משברים תמיד היו ויהיו, אבל בסדר כזה גדול עולמי- עוד לא היה. למעשה אין לנו בחירה, במצב הנוכחי מי שבבידוד או חולה, לא בחר. גם מי שהעבודה נעצרה לו בבת אחת כמו העצמאיים והורים שנשארים עם ילדים קטנים בבית.

מה שכן יש לנו היא בחירה איך לעבור את התקופה. נכון, יש תקופת הסתגלות וכל אחד ואחת חווים אחרת ובעוצמות שונים בליל של רגשות וזה בסדר! לכל אחד החיים חילקו קלפים שונים. זאת דוגמא שהחיים עושים לנו בית ספר, כל הכלים שרכשנו קודם להתמודדות עם החיים, קיימים ואולי כלים חדשים ייתוספו לנו.

אני בוחרת להרגיש ולראות, רגעים קטנים של חסד, אור וטוב. ללקט לי תמונות מחיי היום שלי הכאן והעכשיו, אוסף של רגעים קטנים ופשוטים.כל יום, מתנה לעולם ולעצמי.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *