פרויקט יקרה לליבי

פרויקט יקרה לליבי

פרויקט ‘יקרה לליבי’ מציע לכם לאמץ אישה או ילדה שחוו אלימות באמצעות תרומה שתאפשר לה לקבל סיוע וליווי חירום מקצועי. במסגרת הפרויקט נפגעת האלימות תקבל שרשרת ‘יקרה לליבי’ שתזכיר לה שתמיד יש מישהו בעולם שאכפת לו ממנה.

איך זה קורה?
אתם בוחרים לאמץ באמצעות תמיכה נפגעת אלימות אחת. אנחנו בזכותכם יכולים לדאוג לה: לליווי משפטי, פסיכולוגי, מקצועי, ליווי לתחנת המשטרה, לבית החולים, לבית המשפט וכל סוגי התמיכה המקצועית שנפגעת אלימות זקוקה לו.

נפגעת אלימות | צילום אילוסטרציה סימפל מדיה
נפגעת אלימות | צילום אילוסטרציה סימפל מדיה

הקמפיין יתבצע בין היתר באמצעות תליון ייחודי בצורת לב בשיתוף עם חברת התכשיטים Belletto. את התליון יענדו הן התורמת והן נפגעת האלימות. התורמת תלך תמיד בידיעה שיש מישהי שבזכותה תקבל סיוע, ונפגעת האלימות בידיעה שיש מי שחושבת עליה. כמובן שהתהליך מבוצע בדיסקרטיות מלאה כלפי המטופלות של הארגון

לקמפיין כבר הצטרפו מובילות דעת קהל ישראליות רבות בהן: השחקניות קרן מור, חני נחמיאס, רוני שובל, מיכל ינאי, העיתונאית דנה ספקטור, המגישה עדן הראל, הזמרות לאה שבת, עינת שרוף, המגישה הילה קורח, ענהאל שמואלי ועוד 

השחקנית דנה אבגי עם שרשרת יקרה לליבי | צילום יאיר ברטל
השחקנית דנה אבגי עם שרשרת יקרה לליבי | צילום יאיר ברטל

מי אנחנו ?
עמותת תהל מסייעת בכל שנה לאלפי נשים וילדים בקרב המגזר הדתי שנפלו קורבן לאלימות מינית באמצעות קו סיוע, ליווי משפטי, ליווי לעזרה ראשונה, ליווי למשטרה לבית החולים ועוד. העמותה היא חלק ממרכזי הסיוע לנפגעי תקיפה מינית.
בראש העמותה עומדת דבי גרוס למעלה משני עשורים ומקבלת יחד עם צוות מתנדבות את הפניות מאלפי הנשים שמגיעות למקום כדי לחשוף בפעם הראשונה את סיפורן. האני מאמין של תהל הוא כי “אף אישה אינה צריכה לבכות לבד”

דבי גרוס מנהלת עמותת תהל | צילום תהל
דבי גרוס מנהלת עמותת תהל | צילום תהל

מהפכה חברתית!
בכל שנה אנו נחשפים לנתונים עגומים ומספרים שרק הולכים וגדלים אודות מספר הנשים וילדות בישראל שהן קורבנות לאלימות פיזית, מילולית, נפשית או מינית. לרובנו אין כל כך מה לעשות עם הנתונים הללו חוץ מלצקצק בלשון או למחות דמעה, הלב מתכווץ וזהו זה.
אבל תארו לעצמכם איזו מהפכה חברתית הייתה מתרחשת אם במקום סתם לשמוע על הנתונים הייתה יכולה כל אישה לאמץ מישהי ולהפוך אותה יקרה לליבה : אישה או נערה שחוותה אלימות ולדאוג לה באמצעות הארגון המלווה אותה לעזרה מקצועית ולקצת יותר אור בחיים.

מה עוד חשוב לדעת?
עמותת תהל למען נשים וילדים נפגעי אלימות מינית במגזר הדתי שמה לה למטרה לבצע מהפכה בתחום באמצעות כניסה מסיבית של אנשי מקצוע לשכונות חרדיות במסגרתה הן מלמדות את מנהיגות הקהילה איך לאתר נפגעות תקיפה מינית ללוות אותן ולתמוך בהן לאורך כל הדרך. כניסה למוסדות חינוך חרדים מאד כגון רשת החינוך של ש”ס והכשרה של מורים, מנהלים והצוות איך למנוע את המקרה הבא. העברת סדנאות לילדים מגיל ארבע איך להגן על עצמם. הארגון הצליח לבצע מהפכה של ממש במגזר הדתי והחרדי שבמשך שנים רבות נהגו לטאטא את הנושאים הללו אל מתחת לשטיח.

סדנאות בבתי הספר היסודי של תהל
סדנאות בבתי הספר היסודי של תהל

דבי גרוס מנהלת מרכז הסיוע כבר למעלה משני עשורים סוברת כי אם כל אישה מתוך אלפי הנשים והילדות הפונות אליהן תמצא מישהי יקרה לליבה שתסכים לתמוך בה. ניתן יהיה לסייע באופן ממשי לנשים ולהפוך אותן מסטטיסטיקה עגומה למציאות שיש בה תקווה.

מרכז הסיוע תהל מעניק מענה לנשים או ילדות שנפגעו מינית בעיקר מהמגזר הדתי, לקו הסיוע מגיעות 150 שיחות בשבוע. כאמור בשנים האחרונות מתרחשת במגזר מהפכה של ממש בארגון תה”ל מדווחים על עליה של 300 % בדיווחים על פגיעות מיניות, חלק מהסיבה כרוכה בפעילויות ההסברה הרבות שהם מעבירים בתוך המגזר.

לתמיכה בפרויקט באמצעות אתר Giveback


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *