חורף חם ומותח

חורף חם ומותח
ככה זה כשיש 2. קמברבאץ' ופרימן
צילום: יח"צ

צופי “יס” יישמחו לגלות שהעונה הרביעית של “שרלוק” היא לא פחות ממושלמת

אחרי אינספור דחיות ותירוצים, מגיעה למסך העונה הרביעית של סדרת הטלוויזיה “שרלוק”. קשה לי להאמין שאני כותב את זה, אבל “שרלוק” היא ההוכחה לכך שסדרת טלוויזיה יכולה להשתפר, בעזרת תסריטאים ושחקנים מעולים.

לטובת האומללים שעדיין לא זכו ליהנות מיצירת המופת הזו, Sherlock היא גרסה חדשה לדמותו של הבלש המיתולוגי אותו יצר הסופר האנגלי סר ארתור קונאן דויל. למרות שכבר היו שלל סדרות טלוויזיה וסרטים שבהם כיכב הבלש המפורסם, הגרסה החדשה היא הטובה ביותר, בזכות תסריט גאוני ושני שחקנים מדהימים. הראשון הוא בנדיקט קמברבאץ’ שמתאים באופן מושלם לדמות הבלש שמגדיר את עצמו בגרסה הנוכחית: “סוציופת בתפקוד גבוה”. העזר כנגדו הוא מרטין פרימן, שאמנם שיחק בעבר בסרטים רבים, אבל כאן הוא מגלם את דוקטור ווטסון, בצורה שהיא ללא ספק הפסגה בקריירה האמנותית שלו.

ככה זה כשיש 2. קמברבאץ' ופרימן|צילום: יח"צ
ככה זה כשיש 2. קמברבאץ’ ופרימן|צילום: יח”צ

חצי ספוילר: העונה השלישית של “שרלוק” הסתיימה כאשר הלה הסכים להקריב את חירותו, כדי להגן על ד”ר ווטסון ורעייתו מרי מורסטן (אמנדה אבינגטון). בפרק הראשון של העונה הרביעית שרלוק מגלה שהמאבק רחוק מסיום ושיהיו עוד הרוגים וצרות צרורות.
כמו שאר הפרקים בסדרה, גם כאן מדובר למעשה בסרט מתח באורך מלא של שעה וחצי. מה שהופך את הפרק הראשון למדהים, בנוסף לעלילה המותחת והמשחק המעולה, הוא ההומור החד והמושחז שנוצר במהלך הדיאלוגים העוקצניים בין שרלוק לווטסון, ובין הבלש האגדי לאחיו מייקרופט (מארק גאטיס). בקיצור, החורף הגיע והוא פשוט מושלם.

העונה הרביעית של שרלוק תשודר ב”יס” החל מ-18.1, ימי רביעי, בשעה 22:00, בערוץ yes Action (וגם ב-yesVOD).


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *