לשבור את הקסם: מלכת השלג

לשבור את הקסם: מלכת השלג

מלך אשר כמעט ואיבד את משפחתו בגלל מעשיה של מלכת השלג מוצא דרך להעלים את כל הקסם מהעולם – כל בעלי כוחות הקסם נשלחים לארצות המראה. היחידה שיכולה לעצור אותו ולהשאיר את הקסם והאגדות בעולמנו היא גרדה – שכן כוחה הגדול ביותר נמצא במעשיה הטובים ובחברות ולא בקסמים. בהרפתקה החדשה של גרדה, יעזרו לה טרולים, שודדי ים ואפילו מלכת השלג עצמה. האם יחד הם יצליחו להציל את עולם הקסם והאגדות?.

עלילת הסרט

גרדה היא ילדה צעירה העוזרת למשפחתה בניהול חנות הקסמים המשפחתית. כל בני משפחתה הם קוסמים אך לגרדה עצמה אין כוחות קסם כלל. זאת הסיבה שהיא מרגישה חסרת תועלת ולא טובה בשום דבר.

באותו הזמן, המלך הרולד, מדען מבריק ששולט ביד רמה על המדינה, מחליט לסלק את כול הקוסמים ממלכתו. הוא מרמה אותם ומביא אותם לארמונו, שם הם עוברים דרך השער הקסום לארצות המראה, מקום בו שולטת מלכת השלג הנוראית. השער הקסום עובד רק בכיוון אחד, כך שאף אחד מהקוסמים אינו יכול לחזור מארצות המראה. גם משפחתה של גרדה מוצאת את עצמה כלואה בארצות המראה – וגרדה נשלחת לכלא משום שניסתה להצילם.


בארצות המראה, הקוסמים מוצאים שהדרך היחידה היא לחבור למלכת השלג. הם שולחים את רוחה של מלכת השלג לפגוש את גרדה, ומבקשים ממנה עזרה. בגלל שמטרתם זהה, גרדה ומלכת השלג עוברות מכשולים וויכוחים רבים, אך בסוף הן מוצאות דרך לפתוח את השער הקסום של ארצות המראה. במסע הן יוצאות לארצות הטרול, למקום שבו מלך הטרולים ארוג נותן להן חפץ רב עוצמה. החפץ יכול להפוך מים מהאגם הקדוש לשער הקסום לארצות המראה. גרדה כמעט מצליחה אך צי האוויר האימתני של המלך הרולד תוקף את ארצות הטרול. הרולד מנקז את האגם הקדוש ומנפץ את חלומה לשבור את הקסם ולשחרר את משפחתה.

היות והרולד הוא מדען בנשמתו הוא לוקח חלק ממי האגם הקדושים לארמונו כדי לחקור אותם. גרדה וחבריה מנסים כאקט אחרון של ייאוש להתגנב לארמון המלך. בדרכם הם פוגשים חבר ישן ומצילים אותו, והוא מצטרף שוב לצוות . בעזרת הפיראטים, החברים מצליחים להיכנס לארמון. אך בדיוק ברגע שבו הם עומדים לפתוח את השער הקסום ולשחרר את הקוסמים, המלך הרולד תופס אותם, שולח אותם לכלא שאי אפשר להימלט ממנו ושופך את שארית המים הקדושים לביוב.


רוחה של מלכת השלג חוזרת לארצות המראה והיא אינה יכולה יותר לעזור לגרדה. כול חבריה של גרדה הושלכו לכלא, אך ברגע שאפסה כול תקווה, הכישרון של גרדה לרכוש חברים חדשים עוזר לה. בנו של המלך עוזר לה לברוח מהכלא. גרדה ורולן נעזרים בחפץ רב העוצמה כדי לשחזר את השער הקסום שהרולד השתלט עליו.

הרולד מנסה למנוע מהחברים לעזור לקוסמים. קרב גדול פורץ בין כוחות הקוסמים והמכונות המופלאות של המלך. גרדה מגלה ברגע של ייאוש מוחלט שגם לה יש כוחות על- לפתע בן המלך יוצא להילחם עבור הצד שלה. במחאה על הפעולות של אביו, הוא נכנס לארצות המראה דרך השער הקסום. זה מעורר תדהמה אצל המלך אשר משנה את דעתו ועוצר את הלחימה. הרולד מבקש מגרדה להחזיר את כול הקוסמים חזרה, היא פותחת את השער וכול הקוסמים כולל משפחתה של גרדה, בן המלך ומלכת השלג עוזבים את ארצות המראה. גרדה מגלה שבחיים חשוב יותר להיות טובים ושיהיו לך הרבה חברים מאשר שיהיו לך כוחות קסמים…


הסרט יצא לאקרנים ב – 9.5 בהפצת פילמהאוס

קומדיה/הרפתקאות/אנימציה
סרט לכל המשפחה
80 דקות

שחקנים
אלונה אלכסנדר, לירון אליידי, גיא זיידמן, מיה אלון, דדי זהר, דור סרוגו, פז פרל, סער בדישי, עומר שטיינברג, רונה בקרמן, גדי לוי, הדר שחף, עמית רייס, נתלי פיינשטיין, עידו רבי, שאול עזר, יעל יקל, מונה מור

בימוי: רועי גבע, מיקס: שלום ויינשטיין, הגהה לשונית: רחלי גליסמן, תרגום: גיא זיידמן
אולפן דיבוב – NDG STUDIOS


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *