ערוץ 1: מסכמים שנה ספרותית

ערוץ 1: מסכמים שנה ספרותית
סיפורים. גואל פינטו
צילום: יח"צ

גואל פינטו ואיטה גליקסברג מראיינים את הסופרים הישראלים שבלטו השנה

רגע לפני סגירתו, הערוץ הראשון מציג את הסיכום השנתי בספרות, בתוכנית בה גואל פינטו ואיטה גליקסברג מראיינים את הסופרים הישראלים שבלטו השנה. המשדר יתמקד בקונפליקטים ובהמלצה לדיאלוג שהציעה הספרות: בין אז לעכשיו, בין האנחנו לאתם, בין אנחנו לעצמנו, בין שפה לזהות, בין תרגום למקור, בין הדרה להכרה.

יניב איצקוביץ, אמונה אלון, שרה אהרוני ונורית גרץ על מה שבין אז לעכשיו, על הכתיבה בעקבות געגוע, על התקופה עליה כתבו וגם על התובנות איתם חזרו. אימן סיכסק יספר על על מה שבין שפה לזהות, בין הערבית לעברית, בין הפלסטינאי לישראלי, בין האישי לפוליטי ועל השראת המשורר היידי אברהם סוצקבר.

סיפורים. גואל פינטו|צילום: יח"צ
סיפורים. גואל פינטו|צילום: יח”צ

ליעד שהם, שגיא כהן ואיריס אליה כהן יספרו על מה שבין אנחנו לאתם. על הדיאלוג החברתי עם תושבי ההתנחלות, עם משפחות חטופי תימן ועם ניצולי השואה. על הביקורת ועל האהבה. גייל הראבן, ינץ לוי, יאיר אלדן וארנה ראובן ידברו על מה שבין האני לאתה ועל המסע אל עצמנו.

אלון אלטרס על מה שבין תרגום למקור, מיהי המחברת המסתורית אלנה פרנטה ולמה הישראלים כל כך אוהבים את כתיבתה. אוריאל קון ודורית תמיר על יבוא אישי של ספרות עולם ולמה לא ספרות מקור.

נתן זך בין שירים ראשונים לשירים אחרונים, בשיר חדש על המאה ה-20. דורית רביניאן מסכמת שנה שנעה בין הדרה מרשימת הספרים המומלצים ע”י משרד החינוך, כאן בארץ, לתרגום ספריה והכרה מרשימה במדינות אירופה
כמו כן, יתארחו העיתונאים והעורכים בני ציפר, שירי לב ארי וד”ר שמואל פאוסט וידברו על האירועים והספרים שעשו את השנה.

התוכנית תשודר במוצאי ראש השנה, יום שלישי 4.10 בשעה 20:30 בערוץ הראשון וב-HD.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *