כשהעולם מתאחד באהבה

כשהעולם מתאחד באהבה
צילום:יחצ בלה מלכין

לרגל פסטיבל חגיגות יום ההולדת לבוב מארלי, אשר בישראל יערך בהאנגר 11 בתל אביב, התאחדו תלמידים מעזה, ילדים יזידים, וילדים סורים שחולצו מזרועות דאע”ש לקליפ ישראלי ייחודי וביצעו את השיר One Love של הזמר בוב מארלי

לפני 14 שנה יזמה בר-דן הפקות בשותפותם של בני הזוג שמוליק בר-דן ובלה מלכין, להפיק פסטיבל לכבוד יום ההולדת של הזמר האייקוני, כפי שנהוג במדינות נוספות רבות בעולם. מאז מדי שנה אלפי אנשים מתכנסים בתחילת פברואר בתל אביב למופע ייחודי המשלב אמנים שונים ומגוונים ידועים וחדשים מסגנונות מוסיקה שונים שלכל אחד מהם אינטרפרטציה משלו למוסיקה של מארלי.

בין המשתתפים השנה: אנטוני בי (אגדת הרגאיי מג’מייקה), נצ’י נצ’, מוקי, אליעד, בניה ברבי ,פול טראנק, אקסום, אקו, ג’יין בורדו, גיא מזיג, עדי אולמנסקי, גל דה פז, סילברדון ועוד הפתעות.

|צילום:יחצ בלה מלכין
|צילום:יחצ בלה מלכין


עם השנים, בעקבות צמיחתו של הפסטיבל, החלו בני משפחתו של הזמר המנוח להקפיד לכבד את הפסטיבל בנוכחותם מדי שנה.

לפני מספר חודשים החליטו בני הזוג להפיק קליפ לשיר One love שעל שמו קרוי הפסטיבל והתחילו לצלם במספר מוקדים בישראל. ילדים בקיבוץ מגל ובהרצליה, גוספל המשלב אפריקאים וישראלים, חבורת חסידים ברסלביים,ילדים ערבים בביה”ס בחיפה וילדים מבקעה אל גרבייה.

בעקבות ידיעה שהופיעה באחד מגופי התקשורת אודות פעילי שלום בעזה על רקע המהומות בגזרה, החליטו לחבור לועדת הצעירים בעזה בהובלתו של רמי עמאן, עיתונאי ומוביל חברתי מחניונס.

הקשר הוליד קליפ משותף עם צילומים מרגשים של תלמידות בי”ס יסודי בעזה אשר מציירות את עטיפת האלבום (לב אחד),רוקדות, שרות ועושות מחוות של לב עם הידיים.

שיתוף פעולה נוסף נוצר דרך ישראלית אמיצה הפעילה כבר מספר שנים בצפון עיראק ומסייעת לילדים יזידים ולילדים סורים שנחלצו מזרועות דאעש והוביל לצילומים נוספים ומרגשים במיוחד שנערכו גם הם לקליפ.

הקליפ נערך והוא מופץ בימים אלה לכל העולם במטרה להעביר מהמזה”ת הבוער מסר אחיד של שלום. זאת מתוך האמונה שלכל ילד מגיעה האפשרות לאהבה ולמוסיקה

|צילום:יחצ בלה מלכין
|צילום:יחצ בלה מלכין


לקליפ אין שום אג’נדה פוליטית או רצון לנקיטת עמדה אלא רצון לייצר בדיוק את האווירה שרצה הזמר לייצר בעולם באמצעות המוסיקה שייצר והוא יוקרן בו זמנית בעזה ובישראל במקביל לפתיחת הפסטיבל.

מה שהתחיל בגן ילדים בבקה אל גארביה ,תיכון ערבי בחיפה, בגוספל אפרו ישראלי שמשלב גברים, נשים וילדים מישראל, מקנדה, מהקריביים, מאירופה ,מסודן ומאריתראה, בילדים מקיבוץ מגל, בפעוטות מהרצליה ובחסידי ברסלב, נמשך בתיעוד של כיתת תלמידות בעזה שרות את מילות השיר, מציירות את סמל האלבום (לב אחד), רוקדות ועושות תנועות לב עם הידיים כשברקע מתנגן הפלייבק שהוקלט על ידי להקת הבסיס של המופע באולפן בישראל.

במקביל אליהם כשלושים ילדים יזידים מעיראק גבול כורדיסטאן וכחמישים ילדים סורים באזור המלחמה של צפון עיראק, מבקשי מקלט שחולצו מידיהם של דעאש בדרך לבצע את הפיגוע הבא, שולחים לנו וידיאו עם מופע בו הם שרים את השיר בליווי כלי נגינה, כוריאוגרפיה ושירה.

“מילות השיר היו המילים הראשונות שלמדו הילדים בעזה, בסוריה, בעיראק ובבקה אל גרבייה באנגלית. וזו הייתה הפעם הראשונה בחייהם בה הם פנו למצלמה ולעולם כולו וביקשו להעביר את המסר – ״אהבה אחת”. מתארים בהתרגשות יוזמי הפסטיבל בלה מלכין ושמוליק בר-דן.

9/2: חגיגות יום הולדתו ה-74 של בוב מארלי
נצ’י נצ’, מוקי, אליעד, בניה ברבי ,פול טראנק, אקסום, אקו, ג’יין בורדו, גיא מזיג, עדי אולמנסקי, גל דה פז, סילברדון ועוד הפתעות
הרשימה המלאה תתפרסם בקרוב
יום שבת – 9.2.2018
האנגר 11
פ.דלתות: 20:30
מחיר:179-259 ₪

להזמנות התקשרו ל 6900*


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *