מגוון הרצאות מרתקות לכבוד חודש האישה

מגוון הרצאות מרתקות לכבוד חודש האישה
צילום: יח"צ בר אילן

אוניברסיטת בר אילן חוגגת את חודש האישה עם מגוון הרצאות מרתקות ופתוחות לקהל הרחב- בנושאי נשים ונשיות.ההרצאות הינן חלק מאירועי ‘מדע על הבר-אילן’, במסגרתם ניתנות הרצאות וסדנאות מפי מיטב החוקרים והמרצים של אוניברסיטת בר-אילן, במגוון תחומים.

ימי שלישי, קפה גרג, 20:00
5.3/12.3/19.3

5.3.2019 קונפליקט תפקידים בין משפחה לעבודה
משפחות של שני מפרנסים הן מאפיין בולט בתקופתנו, וכך גם קונפליקט התפקידים – הרצון להצטיין בקריירה מול הצורך לענות על צרכי הבית. אך בעוד שבעבר התפישה הרווחת הייתה שחווית הקונפליקט, היא נחלתן הבלעדית כמעט של אימהות צעירות, הרי שכיום מחקרים מראים שאנשים עובדים, גברים ונשים כאחד מתנסים במתח זה במצבים שונים, לאורך כל מעגל החיים. הרצאתה של פרופ’ ליאת קוליק מבית הספר לעבודה סוציאלית בבר-אילן תעסוק בהכרת קונפליקט התפקידים על היבטיו השונים, ותציג דרכים שפיתחו אנשי מקצוע בתחום הרווחה להתמודדות עם רמת המתח שהוא גורם, במטרה להביא לרווחה ולשפר את איכות החיים.
פרופ’ קוליק חוקרת בתחומי הפסיכולוגיה והסוציולוגיה את קשרי הגומלין בין העבודה למשפחה. מחקרה עוסק במתחים המתפתחים בין מערכות הקריירה והבית, בקרב גברים ונשים בתקופות שונות לאורך מעגל החיים, וכן בשיטות לטפל במתחים אלו בתרבויות השונות בישראל.

|צילום: יח"צ בר אילן
|צילום: יח”צ בר אילן12.3.2019 אישה למטבח, גבר למוסך – סטריאוטיפ מגדרי בפרסום
מדוע המשווקים משתמשים בייצוגים נשיים כשהם מפרסמים מוצרי מטבח, ובייצוגים גבריים כשהם מפרסמים כלי רכב? האם משווקים שפונים לנשים במסר שמתמקד בחוויה וברגש ולגברים במסר שמתמקד בביצועי המוצר או במחירו מצליחים יותר במכירת המוצרים? הרצאתה של ד”ר ענב פרידמן מבית הספר למנהל עסקים בבר-אילן תעסוק בשאלה האם באמת לגברים ולנשים יש שיקולים סטראוטיפיים כשהם בוחרים מוצרים. בהרצאה ייבחנו התאוריות השונות וכן יוצגו ההשלכות של תוצאות המחקרים בנושא זה, ברמה העסקית והחברתית.
ד”ר ענב פרידמן, חוקרת שיווק, פמיניסטית, שימשה כמרצה אורחת באוניברסיטת Ca Foscari בוונציה. תחומי המחקר שלה מגוונים ועוסקים בין היתר בחקר הבדלים מגדריים בתהליכי בחירת מוצרים ושירותים ובשיווק חברתי (קידום התנהגויות שהן לטובת החברה).
|צילום: יח"צ בר אילן
|צילום: יח”צ בר אילן


19.3.2019 סיפורן של שבויות מלחמת העצמאות​​​​​​​
החשש מנפילת חיילות בשבי האויב, הוא טיעון מרכזי בשיח, הנמשך זה שנים בחברה הישראלית על מקומן, תפקודן ומעמדן של נשים בצה”ל. הבחנה המגדרית בנוגע לנפילה בשבי, מייחסת חוויה שונה לשבויים ולשבויות ומניבה גם יחס שונה של החֵברה כלפי כל אחד מהמינים בהקשר זה. לא רבים זוכרים, אך חשש זה, כבר ארע בעבר כש-96 לוחמות נפלו בשבי הירדני המצרי והסורי בתקופת מלחמת העצמאות. בהרצאה תציג פרופ’ לילך רוזנברג-פרידמן את סיפורן העלום של השבויות, ותדון בחוויית השבי שלהן ובתפיסות שליוו אותה, מרגע הכניעה, דרך תקופת השבי ועד השיבה הביתה. בנוסף, תעסוק ההרצאה באופן שבו התפיסות המגדריות עיצבו חווית שבי שונה לנשים ולגברים.
פרופ’ רוזנברג-פרידמן, ראש המחלקה ללימודי א”י וארכיאולוגיה, היסטוריונית חברתית המתמחה בחקר נשים ומגדר בתולדות א”י במאה העשרים.

להרשמה להרצאות ולרכישת כרטיסים- https://women.forms-wizard.co.il/users/new

כרטיס יחיד- 30 ₪ , זוג- 50 שקלים, מחיר לסטודנט, בוגר ועובדי האוניברסיטה – 20 ₪, בהצגת תעודה בכניסה. **ניתן להירשם לסדרת הרצאות או להרצאות בודדות. חניה מ- 19:00 בערב חינם ברחבי הקמפוס/ תפריט מוזל


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *