הביוגרפיה של הזמרת הישראלית המצליחה בכל הזמנים

הביוגרפיה של הזמרת הישראלית המצליחה בכל הזמנים
ירדנה ארזי
צילום: עופר דואק

ירדנה ארזי  נולדה ב-25 בספטמבר 1951 בקיבוץ כברי. במהלך הקריירה שלה הוציאה ירדנה ארזי 15 אלבומים, היתה חלק משלישית “שוקולד מנטה מסטיק”, שיחקה בסרטים ומחזות וגם יצגה את ישראל בתחרות האירוויזיון.

ירדנה ארזי| צילום: עופר דואק
ירדנה ארזי| צילום: עופר דואק


הקריירה של ארזי התחילה עם קבלתה ללהקת “בית רוטשילד”, בניהולו של אפי נצר, וכעבור כמה שנים הפכה לסולנית שלה. קולה ומראה הייחודי עזרו לה להתקבל ללהקת הנח”ל שם שרה לצידם של אמנים נוספים שהיו בתחילת דרכם והתפרסמו כמו גידי גוב, אלון אולארצ’יק, לאה לופטין ועוד. בעת שירותה בלהקה שרה ירדנה שירים שהפכו לחותם תרבותי ישראלי כמו “שיר השלום”, “שיר הרעות”, “בהיאחזות הנח”ל בסיני” ועוד. באותם ימים חתמה ארזי על חוזה ניהול אישי עם המפיק אברהם דשא פשנל, ולאחר שחרורה הצטרפה ללהקת “שוקולד מנטה מסטיק”, איתה יצגה את ישראל באירווזיון 1976 עם השיר “אמור שלום” שהגיע למקום השישי.

בעקבות ההופעה באירוויזיון יצאה הלהקה להופעות בכל העולם וזכתה להצלחה.ב1978 החלה ארזי בקריירת סולו,הנחתה את האירווזיון של 1979 שנערך בישראל ובעקבותיו הוצע לה חוזה הקלטות בשווי מיליונים בחברת “אריסטה” הבינלאומית, אך ארזי דחתה אותו, נשארה בארץ והמשיכה להקליט שירים.

ב-1982 הוציאה ירדנה ארזי את אלבומה הראשון שנשא את שמה ונכשל מסחרית אך למרות זאת השתתפה בתחרות הקדם אירוויזיון עם השיר “מוזיקה נשארת” שזכה להצלחה. שנה אחר כך הוציאה ארזי את אלבומה השני “מה נשמע” עם השירים “הביתה”, “שיר הערב מצלצל” ו- חפץ חיים”. שנות ה-80 נחשבות לתור הזהב בקריירה של ירדנה ארזי אז זכתה בפרס כינור דוד, שלוש פעמים בתואר זמרת השנה (לקחה אותו מעופרה חזה ב-1984) ואף בתואר זמרת העשור.

שנות ה-90 והאלפיים המשיכו להאיר פנים לירדנה ארזי ובמהלכם הוציאה את האלבומים “אנשים זרים” (1992), “מתוך שאהבתי” (1995), עברה להנחות בטלוויזיה את תוכנית הבוקר של טלעד, ויצאה לסיבוב הופעות חדש. בשנתיים האחרונות אספה ארזי חומרים לאלבום חדש עליו מנצח יהודה פוליקר. בקיץ 2009 שוחררו לרדיו הסינגלים “בושם על עורי”, ו”היתה לי ארץ” ובמהלך אוקטובר יצא האלבום לחנויות.

בשנה זו ניתן לראות את ירדנה ארזי מופיעה בפסטיגל, יחד עם מחרוזת מחווה מיוחדת לשירי הלהקות הצבאיות.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *