הבית שלי הולך איתי: שיר לרגל עשור להתנתקות

הבית שלי הולך איתי: שיר לרגל עשור להתנתקות
עטיפת הסינגל "הבית שלי הולך איתי"
צילום: יח"צ

לקראת אירועי העשור לפינוי גוש קטיף פנתה תחנת הרדיו “גלי ישראל” לילדים שגרו בגוש קטיף והזמינה אותם לאודישנים שערך הזמר דוד ד’אור, מתוכם נבחרו כעשרים זמרים שביצעו את שיר הנושא של אירועי העשור לביצוע תוכנית ההתנתקות מגוש קטיף.

את המילים משה קלוגהפט, דוד ד’אור הלחין את השיר וגם ביצע את העיבוד וההפקה המוסיקלית. בני הנוער שזה להם הנסיון הראשון בשירה באולפן, קיבלו ליווי צמוד מצידו של ד’אור שעבד איתם בדקדקנות במשך שעות ארוכות, שלא היו קלות מוסיקלית ונפשית, עד לסיום ההקלטות.

המשתתפים ששרו את השיר, שהופק בשיתוף “מזמור” בית ספר למוסיקה, צפויים להעלות אותו באירועים הרשמיים לציון עשר שנים להתנתקות ובהם האירוע הממלכתי שייערך בבית הנשיא.

ד’אור סיפר השבוע: “אני חושב שללא קשר למה היא דעתך בנוגע לפינוי, עדיין כל אדם יכול להזדהות עם כאבם העצום של המפונים. בשבילי מדובר פה פשוט בכאב. כאב של אדם שמגורש מביתו, ולא משנה מה הסיבה, הוא נוגע מאוד ללב. במהלך העבודה כאבתי מאד את הכאב של אנשים שעד היום לא מצאו את מקומם ובגלל הרגש הזה, התרגשתי מהמילים של משה קלוגהפט, והלחן יצא ממני ממש מהר. התחברתי לנערים, ובדרך פגשתי כמה כישרונות גדולים”.

ד’אור הוסיף ואמר: “האמירה החזקה שהשיר מבטא, היא שהבית בעצם נמצא בלב, וזה המשפט שהכי התחברתי אליו מהמילים החזקות שמשה כתב. בית חומרי אפשר לקחת ממך, אבל אי אפשר, ואף אחד גם לא יוכל לעקור את הבית ממך ואת הזיכרון שנשאר. לנערים האלה שהשתתפו בפרויקט יש בית שהוא לא ארבעה קירות, אלא בית הרבה יותר עמוק”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *