כבוד אחרון לדיוויד בואי

כבוד אחרון לדיוויד בואי
בואי, כלה. יורם מארק-רייך בפעולה
צילום: יואב איתיאל

את האירוע לזכר כוכב הרוק הבריטי אירגן והנחה יורם מארק-רייך במהירות שיא

בואי, כלה. יורם מארק-רייך בפעולה|צילום: יואב איתיאל
בואי, כלה. יורם מארק-רייך בפעולה|צילום: יואב איתיאל

יותר מ-400 חובבי רוק ומעריצים של דיוויד בואי הסתופפו במועדון הביט שבחיפה כדי לחלוק כבוד אחרון לזמר המנוח. הקריירה המוזיקלית של הכוכב הבריטי נפרשה על פני כחמישה עשורים. דייוויד בואי שנולד כדייוויד רוברט ג’ונס (David Robert Jones) ברובע בריקסטון אשר בבירת אנגליה. הוא החל להתעניין במוזיקה לאחר שאביו העניק לו כילד מארז תקליטים אמריקאיים. עם השנים הוא יצר והציג מוזיקה בצורה פורצת דרך, אשר העניקה לו את הכינוי “הזיקית של הרוקנ’רול”.
את הארוע בחיפה אירגן והנחה יורם מארק-רייך, שיחד עם אורי בלום מנהל אגף התרבות ואבישי כפיר מנהל הסינמטק, הצליחו להרים אותו במהירות שיא. החלק האמנותי כלל הצגת קליפים, נוסטלגיה, הרצאה מוזיקלית ומופע של עידן אלתרמן ולהקת העכבישים מפלוטו. אפילו ראש העיר יונה יהב נרתם לקידום האירוע, והמליץ עליו בהרחבה רבה בתוכניתו ברדיו חיפה.
ראוי לציין כי ב-7 בינואר, ימים ספורים לפני מותו של בואי מסרטן, הוא שחרר ליוטיוב את השיר “לזרוס”. על פי האמונה הנוצרית, לזרוס, או בשמו העברי אליעזר, מת בטרם עת אולם בשל נס, הוא חזר לחיות ימים ספורים לאחר מותו. בעקבות מותו המפתיע של בואי, הבינו בעולם המוזיקה כי בחירת השיר ושמו, לא היו מקריים.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *