מלכת הזמר העברי עושה זאת שוב

מלכת הזמר העברי עושה זאת שוב
ירדנה ארזי והגבעטרון

כך מגלה הזמרת ירדנה ארזי במסגרת מופע חדש המשותף לה ולגבעטרון * ארזי והגבעטרון, שניים מהסמלים החשובים והמוערכים של המוסיקה הישראלית, החליטו לחבור יחד לסבב הופעות של נוסטלגיה ישראלית * שיתוף הפעולה, הנחשב כמתבקש, מצליח לסחוף אחריו את הקהל בהמוניו

ירדנה ארזי והגבעטרון
ירדנה ארזי והגבעטרון

קשה להאמין, אבל למעלה מארבעים שנה חלפו מאז התגלתה סולנית להקת הנח”ל, ירדנה ארזי במלוא הדרת קול הסופרן הצלול שלה שהרטיט לבבות עם הפצעתו.

מאז היא הספיקה להפוך לאייקון בשדה המוזיקה העברית, להוציא 12 אלבומי סולו, להיבחר שבע פעמים לתואר “זמרת השנה” ופעם אחת ל”זמרת העשור”, אך נדמה כי עם השנים התהילה שלה רק הולכת וגוברת.
למה? משום שארזי לא מפסיקה להמציא את עצמה מחדש.

זה יכול להיות במסגרת של פרויקטים מפתיעים ומרעננים כדוגמת “האלבום הצועני” או “האלבום הערבי” או במסגרת שיתופי פעולה עם אומנים אחרים, כמו: שיתוף הפעולה שלה עם יהורם גאון בשיר “אדם אחר”.

בשנים האחרונות היא הספיקה לא רק לקטוף שוב ושוב את התואר “זמרת השנה” של “קול ישראל”, אלא גם להופיע כאורחת הכבוד של הפסטיגל לצד שלל כוכבי הילדים, להנחות תוכניות טלוויזיה מגוונות בערוץ 2 ובערוץ 24 ולקחת חלק בעוד שלל פרויקטים, המציבים אותה באופן קבוע בקדמת התרבות הישראלית.

במהלך החודשים האחרונים, היא עושה זאת שוב בחיבור מלא ברגש ונוסטלגיה עם להקת הגבעטרון, שזכתה בעצמה בפרס ישראל ומהווה את אחד מעמודי התווך של הזמר העברי.

לא נקלקל לכם את כל ההפתעות שארזי והגבעטרון מתכננים לכם במסגרת המופע המשותף, רק נגלה כי ארזי מודה במהלכו שהיא חלמה תמיד להצטרף לגבעטרון.

לאורך המופע היא ממשיכה ל’פלרטט’ עם הלהקה, תוך שהיא טורחת להזכיר להם שלא ישכחו לצרף אותה כחברה מן המניין באסיפת החברים הקרובה בקיבוצם.

ירדנה ארזי והגבעטרון
“הוי ארצי מולדתי”

כבר בכניסה לאולם ניתן להבחין בתור הארוך המשתרך אל קופת הכרטיסים.

על אף שסיבוב ההופעות אינטנסיבי מאוד וכולל במהלכו הופעות רבות במקומות שונים בארץ, בכל ערב האולם מתמלא מחדש במאות ואף אלפי חובבי הזמר העברי שנדמה שרק חיכו שהמופע הזה ייוולד ויאפשר להם לצלול ולו לשעה-שעתיים בלבד, חזרה אל הנוסטלגיה הישראלית הישנה והטובה שעל שיריה גדלו.

כבר במהלך ההופעה, שהופקה על ידי “טלית הפקות”, ניתן להתרשם עד כמה היא מהוקצעת ומוקפדת. במקביל, כמעט ואי אפשר לדעת מי מתרגש יותר: חברי הגבעטרון וירדנה ארזי או הקהל שעסוק בשירה פעילה לצד מחיאות כפיים סוערות.

המופע ארוך ועשיר ומאפשר לצופים לחוש שהם מקבלים את כל מה שלמענו הם הגיעו. הזמן מספיק לחברי הגבעטרון לא רק לזמר את כל השירים המוכרים והאהובים שלהם כמו ‘ים השיבולים’, ‘עמק שלי’, ‘בת שישים’ ועוד, אלא לשיר יחד עם ארזי שמונה דואטים משותפים, כמו: ‘דרישת שלום’, ‘חופים’ ו’הו ארצי מולדתי’.

הזמן מספיק גם כדי לקבל מופע יחיד של ארזי, מלכת הזמר העברי, אשר כובשת את הבמה כסוליסטית עם שיריה האהובים, כמו: ‘אתה לי ארץ’, ‘עגילי דמארי’, ‘דרישת שלום’ ועוד.

השירים אומנם נוסטלגיים, אבל ההפקה ללא ספק עדכנית ביותר. היא כוללת מערך תאורה וסאונד שמהווים חוויה בפני עצמה ונגנים מהשורה הראשונה המלווים באופן קבוע את ארזי בהם פטר ורטהיימר בכלי נשיפה, אתי אברמוביץ’ בחליל ובכלי הקשה, אורי ויינשטוק בפסנתר, קלידים ואקורדיון, מוטי לייבל בגיטרות, נועם שחם בבס ולוקי גבאי בתופים, כשלצידם המנהל המוזיקלי של הגבעטרון מזה 26 שנים, אילן גלבוע, שמפליא במלאכתו על הקלידים.

אז, אם גדלתם על שירי ארץ ישראל הישנה והאהובה, אין בליבי ספק שתיהנו מהמפגש הזה של שניים מהסמלים החשובים והמוערכים של המוסיקה הישראלית.

אם אתם לא נמנים עם הקהל הזה, אל תדאגו, ירדנה ארזי בטח תמציא את עצמה במהרה בפרויקט אחר חדש ומפתיע.

לנו נותר רק לחכות.


כתבות שתשמחו לקרוא

תגובה אחת

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *