קול האהבה

קול האהבה
דורט פלורנטין צילום רז רוגובסקי

קונצרט ייחודי של מוזיקה קאמרית מימי הביניים ופניני בארוק, בביצוע אנסמבל מצו-דיוינה אינסניה המתמחה במוזיקה עתיקה, עם סולנית אורחת, זמרת הסופרן ממלטה קלייר דבונו.

הקהל יזכה לשמוע יצירות מאיטליה ומצרפת המשתלבים בניגודיהם, של המלחינים קופרן וקלרמבו, לצד אריות מתוך אופרות ידועות ואהובות של הנדל.
בהפקת מרכז פליציה בלומנטל למוזיקה.

אולם צוקר, היכל התרבות תל-אביב, יום רביעי 1.1 בשעה 20:00

דורט פלורנטין צילום רז רוגובסקי
דורט פלורנטין צילום רז רוגובסקי


ביום רביעי 1.1 יתקיים הקונצרט “קול האהבה” באולם צוקר בת”א בביצוע אנסמבל מצו-דיוינה אינסניה, הרכב המתמחה במוזיקה עתיקה. בקונצרט תתארח זמרת הסופרן, קלייר דבונו (מלטה). בקונצרט תבוצע מוזיקה קאמרית מימי הביניים ופניני בארוק.

בתוכנית הקונצרט הייחודית יצירות מאיטליה ומצרפת המשתלבות בניגודיהן. יצירות אינסטרומנטליות כגון ”La Françoise” מתוך האוסף “Les Nations” של קופרן הבוחנת באופן מרשים ריקודי חצר ודפוסים סגנוניים במוזיקה מן המחצית הראשונה של המאה ה-18. ומאידך יצירות דרמטיות ווקאליות כגון הקנטטה “מדאה” של קלרמבו שלא מרבים לבצע בישראל, המבוססת על הסיפור המפורסם של מדאה מן המיתולוגיה היוונית, שבוחנת ביצירתיות את ההונאה, העינוי והזעם שבאהבה אסורה. בנוסף, יבוצעו אריות אנרגטיות מתוך אופרות ידועות ואהובות של המלחין הנדל (אריודנטה, סמלה, יוליוס קיסר ואלצ’ינה) שמבטאות רגשות של חיבה, תשוקה וקנאה ויצירות נוספות של מלחין זה הנחשב לאחד מסמלי הבארוק.

אנסמבל מצו-דיוינה אינסניה הנו הרכב מוזיקלי ישראלי. חברי ההרכב התמחו כולם בביצוע מוסיקה מוקדמת בכלי-נגינה היסטוריים, לאחר לימודים גבוהים במרכזי הביצוע ההיסטורי בחו”ל. תכניות ההרכב מבוססות על נושאים מוזיקליים הנבחנים מזוויות תרבותיות שונות. הן מנגישות סגנונות מוזיקליים מגוונים ומציגות נקודות מבט שונות, תוך חתירה להרחיב את החוויה של המוזיקה העתיקה ככל האפשר. בכך נותן ההרכב ביטוי ליכולות המוזיקליות המגוונות של חבריו והוא מציג בפני קהל שומעיו תמונה צלילית עשירה ומיוחדת. פעם בשנה, בסוף שנה אזרחית, האנסמבל מארח כמה מוזיקאים ישראלים שגרים בחו״ל יחד עם עוד אומן בעל שם עולמי בסצנה של מוזיקה עתיקה.

קונצרט זה הוא השלישי מתוך שמונה שיתקיים העונה באולם צוקר בהפקת מרכז פליציה בלומנטל למוזיקה

יום ד’ 1.1 בשעה 20:00
אולם צוקר, היכל התרבות תל אביב
בהפקת מרכז פליציה בלומנטל למוזיקה
כרטיסים: 100-130 ₪ באתר מרכז פליציה בלומנטל או טלפונית 03-6201185; 077-2019573


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *