קונצרט חגיגי במוזיאון תל אביב

קונצרט חגיגי במוזיאון תל אביב
הרכב מנצח. קונצרט
צילום: באדיבות מוזיאון תל אביב

הרכב אמני פסטיבל קזאלס, יכלול את חגי שחם בכינור, הרטמוט רודה בויולה, ארטו נוראס בצ׳לו, מישל ליטייה על הקלרנית וארנון ארז בפסנתר

מוזיאון תל אביב מציג יקיים קונצרט מיוחד ביום ג’, 16.2.2016 (20:30). הרכב אמני פסטיבל קזאלס, יכלול את חגי שחם בכינור, הרטמוט רודה בויולה, ארטו נוראס בצ׳לו, מישל ליטייה על הקלרנית וארנון ארז בפסנתר. מעט לפני תחילת הקונצרט, תרצה עליו ענת שרון. בין השאר תנוגן יצירה של מקס ברוך – שמונה קטעים לקלרינט, ויולה ופסנתר אופוס 83. כמו כן ינוגנו פרלודים ופוגות של יוהאן סבסטיאן באך ועוד.

הרכב מנצח. קונצרט|צילום: באדיבות מוזיאון תל אביב
הרכב מנצח. קונצרט|צילום: באדיבות מוזיאון תל אביב

ראוי לציין כי הכנר חגי שחם נחשב בעולם כולו אחד הכנרים הצעירים המהוללים שיצאו מישראל בשנים האחרונות. כיום הוא מכהן כפרופסור בבית הספר למוזיקה על שם בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל אביב. הוא החל ללמוד כינור כשהיה בן שש והיה תלמידה האחרון של פרופסור אילונה פהר המנוחה והיה בין מייסדי הקרן לזכרה. מוריו האחרים היו אלישע כגן, עמנואל בורוק, ארנולד שטיינהרדט ורביעיית גווארנרי.
שחם הופיע בתור סולן עם רבות מהתזמורות החשובות בעולם, ובהן התזמורת הפילהרמונית של הבי־בי־סי, התזמורת הפילהרמונית המלכותית, התזמורת הלאומית הבלגית, התזמורות הסימפוניות של סינגפור ושנחאי והתזמורת הפילהרמונית הישראלית. ב־1985 הוא הוזמן להצטרף אל אייזק שטרן ופנחס צוקרמן בקונצרט גאלה בקרנגי הול.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *