גם אתה תוכל לשנות את סוף המחזה

גם אתה תוכל לשנות את סוף המחזה
וזהו זה. "הארי פוטר והילד המקולל"
צילום: יח"צ

“הארי פוטר והילד המקולל” הוא הספר האחרון והסופי (זמנית) בסדרה האלמותית של ג’יי קיי רולינג

כשבישרתי לבתי בהתלהבות שהשגתי את “הארי פוטר והילד המקולל” בגרסתו העברית, לא ראיתי את השמחה והאושר שציפיתי להם. מהר מאוד התברר שבזמן שחלף מאז הספר ראה אור, ועד שהוא תורגם לעברית (על ידי גילי בר הלל המעולה), בהוצאת “עליית גג” ו”ידיעות אחרונות”, הגברת הצעירה העדיפה לקרוא את הספר בשפת המקור.

אבל זה לא משנה את העובדה שמדובר בספר שחובבי התחום ייקראו בשקיקה. הספר שנקרא באנגלית Harry Potter and the Cursed Child, מבוסס על הצגה שנכתבה בידי ג’ק ת’ורן. למי שעדיין לא נדבקו בקדחת הפוטרמאניה, נבהיר כי העלילה החדשה מתרחשת 19 שנים לאחר הספר האחרון בסדרה, “הארי פוטר ואוצרות המוות”.

וזהו זה. "הארי פוטר והילד המקולל" |צילום: יח"צ
וזהו זה. “הארי פוטר והילד המקולל” |צילום: יח”צ

בזמן שחלף הארי פוטר הפך לבורגני שעובד משרד הקסמים, ואילו על הקסם במשפחה אחראי בנו הצעיר, אלבוס סוורוס. העלילה נפתחת כאשר פוטר ורעייתו (ג’יני וויזלי), שולחים את בנם ברכבת האקספרס להוגוורטס. אלבוס סוורוס מתיידד עם סקורפיוס מאלפוי, מאחר ושניהם סובלים בבית הספר מהצקות ועלבונות.

העלילה מסתבכת כאשר הם משתמשים בשיקוי כדי לגנוב מחולל זמן ולנסוע אל טורניר הקוסמים של שנת 1994, בניסיון לשנות את ההיסטוריה.

אפרופו שינוי ההיסטוריה, ג’יי קיי רולינג הודיעה לאחר השקת המחזה, כי היא לא תכתוב או תאפשר לאחרים לכתוב ספר נוסף, כך שהספר השמיני יהיה גם האחרון. עם זאת, הח”מ מוכן להמר על בירצפת שבעוד כמה שנים, תמורת סכום גדול מאוד, ייכתב ספר נוסף, עם או ללא עזרתה של היוצרת.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *