לאהוב אותי – זרקור מאיר על הפרעות אכילה

לאהוב אותי – זרקור מאיר על הפרעות אכילה
לאהוב אותי
צילום: יעל רון יעקוב

הספר “לאהוב אותי” מגולל את סיפורה של מאיה, ילדה שגדלה בבית תומך ואוהב ולה שני אחים נוספים. היא מציירת ומנגנת על פסנתר ונהנת מחיי חברה שכוללים בעיקר שתי חברות – תהילה ויעלי. על פני השטח אנחנו יכולים להתרשם שהכל בסדר איתה והיא חייה חיים מאושרים ושלווים אבל מתחת לפני השטח מתגלה סיפור אחר בכולל הפרעת אכילה.

מאיה, מגלה אט אט את ניצני ההתגברות שלה וגופה מתחיל להשתנות. היא לא אוהבת את אשר ניבט אליה במראה וכדי להעניש את הגוף שלה ואת הדימוי החדש שנוצר – היא בוחרת להפסיק לאכול. ההשתקפות הניבטת במראה מרתיעה את מאיה; היא נרתעת מכל השינויים ומתחילה לפתח שנאה לתהליך המתחולל ובד בבד מרעיבה את עצמה.

ההתנהגות של מאיה מדליקה נורה אדומה בקרב הוריה שמגיעים עם מאיה למרכז “רקפת”, בו מאיה מתחילה מסע של התבוננות פנימה, הכרות עצמית מחודשת, ונסללת לה דרך חדשה לאהבה עצמית וקבלה.  הספר, שמטרתו לספר ולחשוף את נושא הפרעות האכילה שחווים ילדים בגילאים צעירים מאוד, הוא גם עלי חינוכי שעבר בחינה ובדיקה של מומחיות להרעות אכילה שאישרו שהספר לא מעודד הפרעת אכילה או פגיעה עצמית אלא מדבר על הנושא בקול צלול שמעצים את הקורא תוך כדי שנשזר המסר ש”אין מושלם – יש להיות שלם עם מי שאתה”.

לאהוב אותי | צילום: יעל רון יעקוב
לאהוב אותי | צילום: יעל רון יעקוב

כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *