עכשיו על המדף: סודות הקואצ’ינג היהודי

עכשיו על המדף: סודות הקואצ’ינג היהודי
סודות הקואצינג היהודי
צילום: יח"צ

לעולם האימון האישי, התחליף המהיר לטיפול פסיכולוגי, מצטרף בימים אלה זרם חדש, קואצ’ינג יהודי. שיטת האימון הכשרה למהדרין, המבוססת על דברי חכמים, מבטיחה לכם על פי שיטתו של בני גל, אושר והגשמה עצמית . גל, הפרסומאי החרדי בעל העבר החילוני , הוציא את הספר “סודות הקואצ’ינג היהודי”, שבו הוא מסביר כיצד מה שמופיע בקבלה, בכתבי האר”י הקדוש ובתורת החסידות רלוונטי לימינו ועשוי אף להיות כלי לאימון אישי.

תהליכי האימון מובאים בספר כעלילה ספרותית שבה הגיבור הוא המחבר, הפורש את חייו ועובר תוך כך תהליך של אימון. הספר הוא אינטראקטיבי ומצויד, ברוח הימים האלה, בברקודים לסריקה באמצעות הסמארטפון, עם מצגות, סרטונים ודפי העמקה.

לפני שהגיע לארון הספרים היהודי טיפח גל (67) ביוגרפיה מרשימה ברבגוניותה. הוא נולד בארגנטינה לזוג יהודים חילונים ועלה ארצה בגיל שלוש עם אביו ואחיו. בילדותו נדד האב בארץ, ואותו ואת אחיו הותיר בבתי יתומים ובמוסדות. בשלב מסוים השתקע בקיבוץ בית אורן ולקח אליו את בנו. גל גדל בקיבוץ והתחנך על ברכי הסוציאליזם הקיבוצי, ואת שירותו הצבאי עשה בצנחנים.

לתחום האימון האישי הגיע לפני עשרים שנה, ועם הזמן פיתח שיטת אימון משלו המתבססת על היהדות. במקביל נטש את שאר עיסוקיו והחל להתמסר לתחום. “האימון נועד לאפשר לאדם לעבור שינוי בחייו”, הוא אומר. “אבל כדי לקבל תוצאות, יש לחפש את הכוח בנפש, לא בשרירים. זה הגנרטור שממנו שואבים את הכוחות”.

חכמי היהדות הבינו, לדבריו, את נפש האדם והגדירו את המבנה שלה טוב יותר מהפסיכולוגיה המערבית על זרמיה ומתורות המזרח גם יחד. “חכמי היהדות גילו את הכוחות הטמונים בנפש, מה נסתר ומה נגלה, ולימדו אותנו לזהות את הכוחות העצומים שמתחבאים באדם ואת המחסומים שמעכבים אותו”. על זה מדובר גם בספר של גל.

שיטתו מתבססת בעיקר על תורת האר”י הקדוש ותורת החסידות שפיתחו, לדבריו, את נושא הנפש בצורה מדהימה ויישומית. “הגוף הוא אותו גוף, אבל הכוח המניע הוא הנפש, והגישה אליה ביהדות היא מאוד שונה. בעולם הקדום ראו באדם מיקרוקוסמוס. לפי התפיסה היהודית, האדם הוא גם עולם וגם מקדש. כלומר, יש בו גם קדושה, מידות, תפישה מוסרית. התורות האחרות סוגרות את הקדושה בבתי תפילה, היהדות אומרת שהקדושה היא בתוכנו”.

לפני שש שנים הקים גל את בית הספר “BSD לאימון יהודי” והספיק לאמן חילוניים ודתיים, אנשי עסקים, פוליטיקאים וקציני צבא ומשטרה. המטרה של האימון היהודי היא, לדבריו, לאתר את הכוחות ואת הקדושה שטמונים בנו. “לשאול מה אני עושה היום שלא מספק אותי ואיך אני יכול לעשות את הדברים מתוך עוצמה אחרת. אני פונה החוצה כדי לקבל ידע, אך הכוחות והאמונה נמצאים בתוכי, והם אדירים”.

בימים אלה ממש ניתן למצוא את הספר בכל חנויות הספרים וגם להזמין דרך האינטרנט.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *