הספר שיגרום לכם לעזוב הכול ולצאת למסע

הספר שיגרום לכם לעזוב הכול ולצאת למסע
צילום:מרלן נוי

ספר הביכורים של צורי קינג מתעד מסע ראשון מסוגו שנערך אי פעם בישראל, מהצפון עד הדרום כשהוא נעזר באופניים בלבד ובאנשים טובים בדרך הוא הקיף את הארץ במסע גיוס תרומות עבור חסרי בית, יומן מסע אישי שהוא חובה

לכל אחד יש בלב ציפור קטנה שלוחשת לו לעזוב הכול ולצאת למסע אמיתי, כזה שאתה תלוי בו רק ברוחות השמיים ובאנשים טובים, שאינך יודע מה טמון בסופו ולאן תגיע, אבל אתה בטוח שתצא ממנו חזק יותר.

יוצאי הדופן שמעיזים לעזוב את השגרה הבטוחה ולצאת למסע אופניים עושים זאת לרוב בחו”ל, בישראל יש מי שחוצים את הארץ לאורכה ולרוחבה אבל עושים זאת ברגל. צורי קינג החליט לאתגר את עצמו והוא יצא למסע ראשון מסוגו בישראל על גבי אופניים בתוך שלושה שבועות.

לא היה מדובר במסע פשוט, היו ימים שקינג גמע 120 קילומטרים ליום תחת חמסין בכביש הערבה או תחת גשם צולב בצפון הקר אבל האנשים הטובים והתובנות שליוו אותו במסע היו כנראה שווים את הכול .

המסע מתועד בספר שנקרא “מכאן אתה ממשיך לבד” את הספר קראתי תוך כדי נסיעה משפחתית לצפון, תיאורי הנוף של קינג גורמים לך לרצות לקפוץ מהרכב ולרוץ לחבק את ההרים, הגבעות, השקיעות והזריחות ולקנא בו על הנופים המטריפים שהוא פגש בדרכו כשהוא אחד עם הטבע בלי הפרעות.

|צילום:מרלן נוי
|צילום:מרלן נוי


אבל יותר מכל נוף מדבר קסום כזה או אחר מי שמככב בספרו של קינג הוא הנוף האנושי. אנשים טובים באמצע הדרך מסתבר שיש כאלה ובישראל אפילו רבים מאד. המסע שלו לא מיועד רק לחבק עצים אלא נערך במטרה לגייס עשרות אלפי שקלים עבור חסרי בית ועבור סלי מזון לנזקקים לקראת חג הפסח תאריך היעד.

מנקודת הזינוק, לאורך המסע ועד סופו המפתיע, עקבו בנשימה עצורה אחרי המסע מאות אנשים ועיתונאים באמצעות הדיווחים השוטפים ברשת החברתית, כשהם מעודכנים אונליין תומכים ומעודדים.

בכל יום הוא הופתע מחדש ממלאכים שהחליטו להצטרף למטרה החשובה ותרמו אלפי שקלים, ובכל יום הוא פוגש בדרכו אנשים מפתיעים לא פחות שיתכן ולעולם לא היה פוגש בהם אם היה נשאר במרחב הבטוח של הבית.

קינג היה כל כך מרוכז במסע שגם כאשר הוא מצא בדרכו את אשת החלומות שלו, אהובה שמוכנה להצטרף למסע, הוא עוזב את מגעה המחבק כשהוא ממשיך לחשוב רק על היעדים ומותיר אותה מאחור, בעיני הוא החמיץ את היעד האמיתי ושכח לעצור בתחנה הנכונה.

תוך כדי הספר משתלבים המסעות מהעבר שקיים בעולם במזרח ובאירופה וגם את הרגע המכריע בבית הילדים היתומים בנפאל שהותיר בו חותם ושבשבלו החליט לצאת בכלל למסע שכזה.
אבל כשלעשרות חסרי בית ונזקקים חיכו לצורי בסיום המסע וקיבלו ממנו יחד עם השותפים 200 סלי מזון ובגדים חדשים לחג ידע שלמסע הזה הייתה בהחלט הצדקה.

אזהרה חמורה אחרי שתקראו את הספר תרצו גם אתם לצאת למסע משל עצמכם, אני בחודש האחרון עסוקה שוב ושוב בתכנון המסע הפרטי שלי בארץ או בעולם, הספר מדביק בחיידק המסעות והציפור הקטנה שלוחשת לי בלב לא מפסיקה לצעוק.

בחיי היום יום קינג הוא יזם חברתי, המסע הוא חלק ממסעות רבים שערך גם מסביב לעולם לטובת מצרכי מזון ובגדים לנזקקים, כך לדוגמה לפני מספר שנים הוא ארגן פרויקט העברת בגדים לילדי סוריה מעבר לקו.

ישנם הרבה ספרי מסעות שהפכו לקלאסיקות: זן ואמנות האופנוע, האלכימאי, ווילד ועוד אין לי ספק שתרגום לאנגלית יעניק ל”מכאן אתה ממשיך לבד” אפשרות להתווסף לרשימה המכובדת הזו
גם התמלוגים ממכירת הספר מיועדים לתרומה לבית השאנטי עבור נוער בסיכון, השקת הספר תתקיים בבית השאנטי ביום ו’ הקרוב בשעות הבוקר.

256 עמ’
עורך עמיחי שלו
הוצאה לאור ‘כתב’
להשיג בחנויות הספרים המובחרות או באתר https://bit.ly/2SnYNSq


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *