האמן תומר קאפ הוא הזוכה הראשון בפרס ע”ש נירה מקוב ז”ל, בשיתוף מוזיאון אשדוד לאמנות

האמן תומר קאפ הוא הזוכה הראשון בפרס ע”ש נירה מקוב ז”ל, בשיתוף מוזיאון אשדוד לאמנות
תערוכה תומר קאפ
צילום : יח"צ

האמן תומר קאפ הוא הזוכה הראשון בפרס ע”ש נירה מקוב ז”ל בשיתוף מוזיאון אשדוד לאמנות, לתמיכה בתערוכת יחיד מוזיאלית ראשונה לאמן/ית. הפרס הכספי שמוענק השנה לראשונה, יוענק אחת לשנתיים על ידי ישראל מקוב לזכרה של רעייתו נירה מקוב ז”ל, וישמש לתמיכה בתערוכה שתוצג במוזיאון אשדוד לאמנות ותלווה בקטלוג מקיף. תערוכת היחיד המוזיאלית הראשונה של קאפ, תיפתח במוזיאון אשדוד לאמנות בפברואר 2021.

קאפ, יליד 1978, הוא צלם החי ויוצר בתל אביב. בוגר התואר הראשון והשני של האקדמיה לאמנות ולעיצוב, בצלאל, וכן בעל תואר בספרנות ומידענות מאוניברסיטת חיפה. בשנים האחרונות הציג קאפ תערוכות יחיד בגלריה מורל דרפלר, חיפה, ובגלריה דן, תל אביב, וכן השתתף בתערוכות קבוצתיות במוזיאון חיפה, במוזיאון אשדוד לאמנות, במוזיאון היהודי במינכן, גרמניה ועוד. קאפ הוא זוכה פרס האמן הצעיר של שרת התרבות (2013), פרס הצטיינות בבצלאל (2006, 2010), פרס גלריה גורדון (2006), זוכה מלגת קרן שרת ומלגת מענק מקרן רבינוביץ (2019). יצירותיו נמצאות באוספים שונים ביניהם אוסף מוזיאון תל אביב, אוסף הארץ, אוסף יגאל אהובי ואחרים.

תערוכה תומר קאפ | צילום : יח"צ
תערוכה תומר קאפ | צילום : יח”צ

הליך הבחירה של הפרס כלל ועדת שיפוט שבחרה את רשימת המועמדים, ומתוכה את הזוכה. ועדת השיפוט כללה את האוצרת יעל כץ בן שלום, האמנים עידו בר אל ודויד עדיקא, אוצרת אוסף מקוב שולמית נוס והאוצרים יובל ביטון ורוני כהן-בנימיני ממוזיאון אשדוד לאמנות.

שיתוף הפעולה של מוזיאון אשדוד לאמנות עם האספן ישראל מקוב הוליד סדרת תערוכות. עד כה הוצגו שתי תערוכת בסדרה בגלריית האוסף של המוזיאון: תערוכה של לאה ניקל ומשה קופפרמן, שניים מגדולי הציור הישראלי המופשט, ותערוכה של שתי יוצרות מרתקות בציור המקומי: ליליאן קלאפיש וטליה ישראלי המוצגת בימים אלו במוזיאון. אוסף האמנות ע”ש נירה מקוב ז”ל הוא אוסף פעיל ודינמי, שאופיו מתגבש ביחס לשדה האמנות הישראלי העכשווי. התערוכות שיוצגו במסגרת הסדרה החדשה במוזיאון, מבקשות להציג היבטים נבחרים באמנות הישראלית לדורותיה, כחלק מן העיסוק המתמשך של המוזיאון במהלכי העומק שלה.

תומר קאפ | צילום : יאיר שטיינמיץ
תומר קאפ | צילום : יאיר שטיינמיץ


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *