“פני האנושות” יפתח את הפסטיבל הרוחני

“פני האנושות” יפתח את הפסטיבל הרוחני
שלל פרסים. פני האנושות
צילום: יח"צ

מדובר ביצירה מורכבת המחבקת את המין האנושי ומאירה את המשמעות של עצם קיומנו

בתל אביב יוקרן הסרט “פני האנושות” (Human), בפתיחת הפסטיבל הרוחני. סרטו של יאן ארטוס ברטראן צולם בשישים ארצות על פני שלוש שנים. הקרנת הבכורה של הסרט התקיימה במקביל בפסטיבל ונציה ובהקרנה מיוחדת באומות המאוחדות בספטמבר 2015.

בעקבות ההצלחה העולמית של הסרט “בית” אותו ראו מיליוני אנשים ברחבי העולם יצא הבמאי עטור הפרסים יאן ארטוס ברטראן, לצלם את סרטו החדש “פני האנושות”.

שלל פרסים. פני האנושות|צילום: יח"צ
שלל פרסים. פני האנושות|צילום: יח”צ

הסרט הינו אסופת סיפורים ודימויים מן העולם המציעים התבוננות מיוחדת על המהות של להיות בן אנוש.

דרך סיפורים מלאי אהבה ומלאי עושר אנושי המשולבים בסיפורים של שנאה ושל אלימות, הסרט מעמת אותנו עם האחר תוך שהוא מציב מראה לחיינו אנו. מסיפורים על חיי יום יום לסיפורים על חיים שלא יאמנו, המפגשים הללו מאפשרים לנו להישיר מבט על עצמנו ולהגדיר בעיני עצמנו מי אנחנו. הם חושפים בפנינו את הצד האפל בחיינו וגם את הצדדים האציליים בנו, ומגלים לנו אילו מהצדדים הם בעלי אופי אוניברסלי.

כדור הארץ נחשף בצורה מרהיבה דרך צילומי אוויר שכמותם לא נראו עד כה. התוצאה יחד עם המוסיקה המקורית הסוחפת היא שיר הלל ליופיו של העולם. “פני האנושות” היא יצירה מורכבת המחבקת את המין האנושי ומאירה את המשמעות של עצם קיומנו לצד השפעתנו על העולם סביבנו.

בין הזמרים שקולם נשמע בפס הקול, רביד כחלני, יוסו נדור, דיונה, אסיף עלי חאן ועוד.

ראוי לציין כי הסרט זכה במקום שני בפרס חביב הקהל באידפא (אמסטרדם) 2015, בפרס הסרט הטוב יותר בפסטיבל הבינלאומי לקולנוע דוקומנטרי בייג’ינג 2016, ובפרס חביב הקהל, בפסטיבל הבינלאומי לקולנוע דוקומנטרי ונקובר 2016.

אורך הסרט 131 דקות, והוא יופץ בישראל בעזרת סרטי נחשון, החל מתאריך 19.11, בהקרנות מיוחדות בסינמטק תל אביב ובבתי הקולנוע הנבחרים.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *