‘קשה להאמין’ שתחמיצו את זה

‘קשה להאמין’ שתחמיצו את זה
'קשה להאמין'
צילום מסך: אתר סינמטק

היום בסינמטק ירושלים תערך פתיחה לתערוכת ציורים המציגים ניצחון רוח האדם והקרנה מיוחדת לסרט ‘קשה להאמין’ המציג את סיפורם של אסירים שניצלו ממוות ומאמציו של הפרופסור הישראלי, יעקב לביא למנוע מישראלים להיות שותפים בפשעי קצירת אברים בהשראת אביו ניצול השואה

היום (יום ג’ ) תתקיים פתיחה חגיגית בשעה 18:00 של תערוכת הציורים הבינלאומית “האמנות של גֶ’ן שָן רֶן” והקרנה מיוחדת של הסרט עטור הפרסים ‘קשה להאמין’ בסינמטק ירושלים.

הסרט מתבסס על תחקיר מעמיק בן שבע שנים של הסופר איתן גוטמן, שחקר את נושא רצח ההמונים של אסירי מצפון בסין, בחסות הממשל לשם מכירת אבריהם.
הסופר גוטמן מציג בסרט וידוי מצמרר של רופא־מנתח, שגרם למותו של אסיר אחרי שקצר את איבריו. ובנוסף מביא את סיפורם של אסירים שניצלו ממוות ואת מאמציו של פרופ’ יעקב לביא הישראלי, מנתח השתלות, שבהשראת אביו ניצול השואה, נלחם לשנות את החוק בארץ ולמנוע מישראלים מלהיות שותפים בפשעי קצירת האיברים.

'קשה להאמין' |צילום מסך: אתר סינמטק
‘קשה להאמין’ |צילום מסך: אתר סינמטק


האירוע יכלול פתיחה חגיגית של תערוכת הציורים הבין-לאומית “האמנות של גֶ’ן שָן רֶן”, המוצגת ברחבי העולם מאז 2004 .
זוהי אמנות יפיפייה עם תוכן עמוק, מעצים וחיובי הנוגע בלבבות, ונותן השראה וחומר רב למחשבה. האמנים, שחלקם עברו דיכוי אכזרי בסין, מביעים בציורים את ניצחון רוח האדם ואת האומץ הבלתי מתפשר והתקווה.

לאחר טקס פתיחת התערוכה יוקרן הסרט “קשה להאמין” אולם 2, שעה 19:00. מוזמנים להגיע! פרטים נוספים תוכלו למצוא כאן


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *