ההצגות המפתיעות של תאטרון עכו

ההצגות המפתיעות של תאטרון עכו
רמי קליינשטיין וקרן פלס
צילום: גיא כושי ויריב פיין

במסגרת פסטיבל עכו לתיאטרון אחר, שיתקיים בסוכות בפעם ה-37, תוצג יצירה של המחזאי המנוח שעד כה טרם הוצגה בפני קהל

בחול המועד סוכות, 20-17 באוקטובר, יתקיים פסטיבל עכו לתיאטרון אחר בפעם ה-37. אחרי שנים שבהן מילא את תפקיד המנהל האמנותי גיל אלון, השנה יחליף אותו השחקן והבמאי אבי גיבסון בר-אל, שבשלוש השנים האחרונות כיהן כמנהל אירועי החוצות וחבר בוועדה האמנותית של הפסטיבל.

לראשונה. רועי אסף ב"החייל הרזה"|צילום: אייל לנדסמן
לראשונה. רועי אסף ב”החייל הרזה”|צילום: אייל לנדסמן

ההנהלה האמנותית של הפסטיבל בחרה בתשע הצגות שיתמודדו על לב השופטים ויועלו בבכורה, בהן “החייל הרזה”, מחזה של חנוך לוין ז”ל, שיועלה לראשונה על במה.

בנוסף, יתקיימו במהלך הפסטיבל כ-40 מופעי תיאטרון רחוב, אשר יוצגו ברחובות העיר העתיקה, בשוק, על חומות העיר, בבזאר הטורקי ובמדרחוב. 14 הצגות יתמודדו השנה, לראשונה, על פרס “היצירה במרחב הציבורי”. במסגרת מופעי החוצות יתארחו גם שני מופעי תיאטרון רחוב מחו”ל, בהם המופע “kitchen prince” מהולנד. בנוסף, בכל ערב יתקיים מופע מוזיקלי על חומות העיר, ובכלל זה מועדון הקצב של אביהו פינחסוב ו”שירים באשדודית”.

יום העיון המתקיים מדי שנה לפני הפסטיבל, יעסוק השנה בסוגיה רגישה – “דתיים וחילונים בתיאטרון ובמחול בישראל”. באירוע זה צפויים להשתתף יהושע סובול, דן אלמגור, דרור ליברמן, פרופ’ שמעון לוי, דני הורוביץ, הרב ברוך ברנר, נועה ורטהיים, רותי אוסטמן, הדר גלרון ואחרים.

מנכ”ל הפסטיבל, אלברט בן שלוש, מסר כי התקציב עומד על 3.6 מליון שקל, בדומה לשנה שעברה. מחצית הסכום יממן משרד התרבות, ואת היתרה תשלים העירייה. העירייה אמורה להשקיע עוד כ-200 אלף שקל במימון מופע הפתיחה של הפסטיבל, אשר יתקיים ברחבת בית הספר לקציני ים בעיר, בהשתתפות רמי קליינשטיין וקרן פלס.

בן שלוש הוסיף, כי השנה יכלול הפסטיבל גם פרויקטים מיוחדים, בהם “שולחן המחזאים” – ארבעה מחזאים שייפגשו ויכתבו במהלך הפסטיבל מחזה באורך מלא.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *