הצגה מישראל תוצג באדיס אבבה

הצגה מישראל תוצג באדיס אבבה
נביא בעירו. ביינה גטהון
צילום: משה מלכא

ההצגה “מנדפרו פרדה” של אנסמבל התיאטרון הולגאב ליצירה ישראלית-אתיופית, הוזמנה להשתתף בפסטיבל אמנות בינלאומי באדיס אבבה. ההצגה, בכיכובו של השחקן-יוצר ביינה גטהון, נכתבה ובוימה בידי משה מלכא, המשמש גם מנהלו האמנותי של התיאטרון.

נביא בעירו. ביינה גטהון|צילום: משה מלכא
נביא בעירו. ביינה גטהון|צילום: משה מלכא

פסטיבל “חציית גבולות” יתקיים בתאריכים 24–29 בספטמבר 2015 באדיס אבבה, בירת אתיופיה, בהפקת איגוד התיאטרון של אתיופיה.
הפסטיבל – הגדול מסוגו באפריקה – כולל מופעי מחול ומוסיקה, וכן כיתות אומן וסדנאות של יוצרים ממדינות אפריקאיות שונות, שיחלקו סיפורים ויצירות בנושאים הקשורים בחציית גבולות, שוני ורב-תרבותיות. בפסטיבל ישתתפו אמנים-יוצרים ולהקות מקניה, מצרים, סודן, רואנדה, בורונדי, טנזניה, אתיופיה וישראל.
מלכא, במאי וכותב ההצגה: “לצד העיסוק בסטריאוטיפים נגד החברה האתיופית בארץ, אני והשחקן-יוצר ביינה גטהון רצינו לחקור ולחשוף נושא שמעטים מדברים עליו, והוא הטרגדיה שחוותה הקהילה האתיופית בדרכה מאתיופיה לסודן ובעיקר מה שקרה במחנות בסודן, כאשר אלפים מבני העדה מתו כתוצאה מהרעלות מזון והזנחה. עולי אתיופיה שעברו במחנות הללו מתארים מראות מצמררים, וחשבתי שהגיע הזמן לגעת בנושא.”
תיאטרון הולגאב פועל מאז 2004. ייעודו הוא לתת במה לשחקנים ממוצא אתיופי, לתת ביטוי למצוקות ולקשיים החברתיים של בני הקהילה האתיופית בארץ באמצעות היצירה האמנותית ולהציג בפני הקהל הישראלי הרחב את מורכבותה ואת עושרה של הקהילה האתיופית בישראל. התיאטרון מעורב בחיי הקהילה האתיופית בארץ ומקיים סדנאות דרמה לבני נוער.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *