יש תיאטרון אחר

יש תיאטרון אחר
שחקניות מאלתרות בתיאטרון אספקלריא.

אספקלריא הוא תיאטרון יהודי וסטודיו למשחק בניהולו של חגי לובר שהוקם בשנת 1999במטרה להעלות מחזות מתוך עולם הערכים היהודי. מערכות הערכים הללו, כמעט ולא באות לידי ביטוי בעולם התרבות העכשווי הישראלי, ותיאטרון אספקלריא , התיאטרון בירושלים, מנסה למלא חסר זה.

שחקניות מאלתרות בתיאטרון אספקלריא.
שחקניות מאלתרות בתיאטרון אספקלריא.

מעורבותם של כותבי הטקסטים ושל השחקנים בתיאטרון, אמונתם בו ומחויבותם אליו היא המעוררת בהם את הרצון לשקף את תכניו, עם הלבטים שבתוכם.  תיאטרון אספקלריא הוא מהתיאטראות הדתיים החלוצים בארץ והיה מהראשונים שבחרו להציג את תכניו מתוך העולם היהודי מלכתחילה. הצגותיו, בארץ ובעולם, זוכות להצלחה מרובה ולתגובות נלהבות.

מרכז פעילות התיאטרון היא כתיאטרון בירושלים, אולם התיאטרון מופיע גם ברחבי הארץ כתיאטרון נודד. תיאטרון אספקלריא מעלה מדי שנה כ-400 מתוך מגוון הרפרטואר המונה 40 הצגות, בינהם הצגות למבוגרים, הצגות לילדים, הצגות לבני נוער, הצגות לנשים ועוד. בנוסף להצגות ופעילות התיאטרון השוטפת מתקיימות פעילויות נוספות כגון סדנאות עמידה מול קהל, בית ספר ללימודי משחק ואפילו מסיבות סידור וחומש המועברים בצורה חוויתית לילדים המשתתפים. עוד בין הפעילויות השונות שקיימות במרכז, התיאטרון גם מכיל סוכנות ייצוג לשחקנים המציגים בתיאטרון.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *