מה גברים דתיים חושבים על נשים

מה גברים דתיים חושבים על נשים
אי זוגי
צילום: אתר אספקלריא

אוהב, לא אוהב ואדיש: כך יתוודעו הצופים, למחשבותיהם של גברים דתיים, שיגיעו להצגה “אי זוגי” של תיאטרון אספקלריא הפועל בניהולו של השחקן חגי לובר.

אי זוגי| צילום: אתר אספקלריא
אי זוגי| צילום: אתר אספקלריא

אהבה היא מה שמניע את העולם. לא סתם נכתבו אודותיה שירים רבים וסרטים. אנשים מסוגלים לאבד את עצמם לדעת כאשר הם מתאהבים במישהו, לפעמים אף עושים דברים לא הגיוניים וקיצוניים בעקבות האהבה. אבל לא תמיד האהבה מספיקה. ההצגה ‘אי זוגי’ היא דרמה קומית משעשעת על גברים שאהבה לא מספיקה להם ובאמצעות טיפול שהם עוברים הם מגלים דברים אחרים על עצמם ועל הנשים שלהם.

הדמויות בהצגה הן -יואב ,שמרגיש שלאשתו לא אכפת ממנו, אלעד שמרגיש שלאשתו אכפת ממנו יותר מדי, וגדעון שלא בטוח שאכפת לו מאשתו בכלל. שלושה טיפוסים שונים שנמצאים במערכת זוגית ולא מצליחים לנתח את הזוגיות על כל רבדיה. שלושה גברים מעיזים לעשות מעשה שאולי הוא פחות מקובל, אבל הוא הכרחי עבורם על מנת שיוכלו להתקדם בחיים. הם מחליטים ללכת לייעוץ זוגי, לבד, בלי הצד השני. בסדנא ייחודית, בעזרתו של יועץ מנוסה, הם לומדים להביט לבעיות ישר בעיניים ולהבין מהם חיי נישואים באמת. ולא, לא זה לא פיקניק. במסע של כעס, כאב, כנות, השלמה, והרבה הומור, ימצא כל אחד את הדרך לעצמו, לאשתו ולקשר ביניהם.

המחזאית, איילת שינברג, ביחד עם שחקן ההצגה ומנכ”ל תיאטרון אספקלריא, חגי לובר, חקרו ובדקו מה קורה לקשרים הזוגיים, שמתחילים באהבה גדולה וניצוצות בעיניים ומסתיימים במפח נפש, תסכולים אכזבות ומרירות, אחרי שנה, שנתיים או עשרים שנה. הם התלבטו מהי אהבה, מה המקום שלה בחיי נישואים, מה בינה לבין רומנטיקה ואיך מעלים הצגה על זוגיות כשעל הבמה יש רק שחקנים גברים.

אין ספק שמדובר באתגר גדול, לדבר על זוגיות מנקודת מבט אחת וגברית, אבל היא גם מהווה את הייחודיות של ההצגה. בניגוד להצגות אחרות בהן ההתנגשות והמתח בין המינים באים לידי ביטוי, כאן מגלים את הסודות של החבורה באמצעות קאסט גברי בלבד.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *