“נשים חזקות”

“נשים חזקות”
נשים חזקות. כרזת ההצגה
צילום: יח"צ

הצגה יוצאת דופן המתארת את חייהן של שלוש נשים חזקות ומפורסמות עולה בעכו

נשים חזקות. כרזת ההצגה|צילום: יח"צ
נשים חזקות. כרזת ההצגה|צילום: יח”צ

המרכז לתיאטרון של עכו מעלה בימים אלה הצגה יוצאת דופן בשם “נשים חזקות”. זו הפקה חלוצית וייחודית הן בחלל הבמה, בשיטת המשחק וכן באופי האינטראקציה שבין הקהל לשחקנים. לאחר שנתיים וחצי של עבודה אינטנסיבית על תהליך היצירה וחזרות אינספור, מגיעה אל במת תיאטרון עכו הצגה המלווה שלוש דמויות של נשים דומיננטיות המגיעות ל’כף הקלע’ בבקשתן למחילה:
גולדה מאיר מתגלמת בתחיה סולימן. אווה בראון מתגלמת במוטי תמם. אנה קרנינה מתגלמת במריה רוזנפלד.
כל אחת מן הנשים הללו מתמודדת עם אשמה ומבקשת לעצמה מחילה לנוכח תחושת האחריות על “חטאיה”. חלל הבימה, מאפשר כניסה מיוחדת לנשמתן של שלושת הנשים. הקהל מגיע למבנה עתיק ומפואר בלב העיר העתיקה של עכו. בכניסה פוגשים במדריך התיירים אל השאול, המחלק את הקהל בין שלושת החדרים. בכל אחד משלושת החדרים צופה הקהל באחד השחקנים בתהליך המעבר ממציאות חייו אל הדמות המגולמת.
המטמורפוזה הזו נעשית תוך עבודה ב’שיטת סטניסלבסקי’ כשהשחקן משתמש בחומרים אוטוביוגרפיים שלו, דרכם הוא מתחבר לדמות ולחטאיה ומכאן ייחודיותה של שיטת המשחק ב”נשים חזקות”.

בתום שלב החדרים מתרכז הקהל בחלל המרכזי. זהו “כף הקלע”, הפרוזדור שבין החיים למוות (“לימבו”). כל אחת משלוש הדמויות מבקשת לעצמה מחילה:
אנה קרנינה על נטישת בעלה ובנה, אווה בראון על אהבתה לרוצח הנורא, וגולדה מאיר על אחריותה למלחמת יום הכיפורים. השלוש חייבות לזכות במחילה כדי שיוכלו לעבור אל העולם שמעבר, למנוחה הנכונה. האם נשמתן תגיע לגאולה? האם יצליחו לקבל את המחילה הנכספת? האם ביכולתן לסלוח לעצמן?
את ההצגה יצרו מוני יוסף ורועי רשקס ושותפים לה האמנים תחיה סולימן, מוטי תמם, מריה רוזנפלד, וסיליסה סוגק, מייסרה מסרי.
מועדי ההצגות: 23.2.16 \ 28.2.16\ 8.3.16, 20:00, מחיר כרטיס: 80 ש”ח


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *