עכו: מתכוננים לפסטיבל התיאטרון בפעם ה-36

עכו: מתכוננים לפסטיבל התיאטרון בפעם ה-36
יש גם אירועים בחינם. ההצגה כל הכבוד
צילום: יח"צ

בחול המועד סוכות ייערך בפעם ה-36 פסטיבל עכו לתיאטרון אחר. התוכנית האמנותית שנבחרה השנה ידי המנהל האמנותי גיל אלון והוועדה האמנותית כוללת תשע הצגות אשר יועלו בבכורה.
עבודה בתנועה ותיאטרון של אמנית שעברה בחייה תאונה שגרמה לה לנכות וההתמודדות עם פעולות היומיום הקשות עבורה (בהצגה Practice Makes Perfect), עלילה המתרחשת בראשו של ג’נטלמן בזמן טביעה בים (בהצגה כל הכבוד!), טרילוגיה על פחד בהשראת האירוע ההיסטורי בניו-יורק בו נשרפה מתפרה בה היו לכודות עובדות (בהצגה יאבלק), הקהל מחולק לשני מחנות אויב בסיפור על גורלו של פוליטיקאי שלא מתפשר על האמת ומסרב לדיבור דיפלומטי עקיף ולהתחנפות (בהצגהMC קוריולנוס), תיאטרון תנועה על זוג צעיר והפועל-משרת בביתם, במסע של סימון טריטוריות בחוץ ובבית (בהצגה זה כל הזמן בורח לי), קבוצת אמנים ישראלית ובינלאומית מחליטה לקיים אירוע אמנותי אחר ושונה על השואה (בהצגה פרלשטיין), מחזמר-אופרה בהשראת הספר של קורט וונגוט. חייל גמלוני והלום שנותק מן הזמן במלחמת העולם השנייה (בהצגה בית מטבחיים 5), עלילה משפחתית מורכבת של עבר והווה עם טראומה מלחמתית בהשראת סיפור של נחמן מברסלב (בהצגה הנסיכה לא אוכלת צ’יזבורגר), על קבוצת אמנים שמחליטה להקים את מוזיאון הקונפליקטים (בהצגה על כל צרה שלא תבוא).

יש גם אירועים בחינם. ההצגה כל הכבוד|צילום: יח"צ
יש גם אירועים בחינם. ההצגה כל הכבוד|צילום: יח”צ

לטובת תושבי עכו שמשלמים ארנונה ומסייעים במימון האירוע, אבל לא אוהבים תיאטרון, העירייה תקיים אירועי חוצות כמו למשל “הצוענים באים” חגיגה צוענית של משפחה נודדת עם הקרקס המיוחד שלה. גן החפיר יהפוך למשך ימי הפסטיבל למעין קרקס צועני. הפסטיבל יארח גם את הטרפז העברי – אומני טרפז מעופף שיאפשרו לקהל הרחב להתנסות במעוף הטרפז האווירי ועוד.
בכל יום במשך כל שעות פעילות הפסטיבל, כל האורחים מוזמנים להתארח בסוכת הפסטיבל, לאכול ולשתות בצל הסכך, לקיים את מצוות “נטילת לולב” וליהנות מפעילויות יצירה לילדים, הצגות והרקדות.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *