פסטיבל תיאטרון ביפו ועכו

פסטיבל תיאטרון ביפו ועכו
סלים עליכום. ההצגה של סלים דאו
צילום: ז'ראר אלון

בין כ-100 הצגות יחיד שהוצעו למארגנים, נבחרו תשע למסגרת התחרותית ויוצרי ההצגה שתיבחר יקבלו פרס בסך 10,000 שקל

פסטיבל תיאטרונטו, המעלה הצגות יחיד, ייערך בחול המועד פסח (26-24 באפריל), בעכו העתיקה וביפו. הפסטיבל החל ב-1990, וב-2007 נערך השנה לראשונה בעכו, אך לא זכה למבקרים רבים. כעת המטרה היא לשוב ולהפוך את האירוע להפנינג שיביא לעיר אורחים רבים מכל הארץ.

השנה הוגשו לוועדה האמנותית של הפסטיבל כ-100 מחזות, מהם נבחרו תשעה למסגרת התחרותית. יוצרי ההצגה שתיבחר יקבלו פרס צנוע ע”ש ניסים עזיקרי ז”ל, בסך 10,000 שקל.

סלים עליכום. ההצגה של סלים דאו|צילום: ז'ראר אלון
סלים עליכום. ההצגה של סלים דאו|צילום: ז’ראר אלון

הצגות הפסטיבל יועלו באולם הלבן בעכו, באולם הדיוואן ובסטודיו של מרכז תיאטרון עכו. ביפו יועלו הצגות בתיאטרון הסימטה, במרכז נא לגעת ובתיאטרון יפו. בין ההצגות שצפויות לבלוט ניתן לציין את “סיפור שטרם נולד”, בו מככב רחיק חאג’ יחיא-סלימאן, ו”סלים עליכום”, בו משחק סלים דאו, שגם ביים את עצמו. השחקן הוותיק עזרא דגן יככב במחזה “אני אשתי שלי”.

ראש העיר, שמעון לנקרי: “עכו – עיר תרבויות הים התיכון, הפכה למוקד תרבות ומשיכה של מבקרים מרחבי הארץ, ואנו שמחים לקיים את הפסטיבל באתריה הקסומים של העיר העתיקה. אני מזמין את הציבור הרחב ליהנות מהחוויה התיאטרלית הנערכת בחול המועד, לצד יריד אמנים ויוצרים שיתקיים בבזאר הטורקי”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *