שי עגנון חוזר אל הבמה

שי עגנון חוזר אל הבמה

הצגות סתיו וחורף של “מעשה שאין לו סוף”: הצגה תיאטרון מוסיקלית על פי חמישה סיפורים פחות ידועים של עגנון, פורסת אור חדש על הישראלי היחיד שזכה בפרס נובל לספרות.

השחקן אלחנן אבן חן מפליא בתפקידו כשי עגנון | צילום תמיר פלצמן

ההצגה “מעשה שאין לו סוף”, מבוססת על 5 סיפורים קצרים ופחות מוכרים של ש”י עגנון : “התרנגול ותפילת בני האדם”, “מעשה שאין לו סוף -מעשה הטבעת”, “הפרעוש והכינה”, “החלום- הנשיקה הראשונה” ו”כבוד אב”.

הסיפורים עוסקים במה שנראה לעיני בני האדם ומה שנסתר אך נוכח ומעצב את המציאות לא פחות. הסיפורים שופכים אור חדש על יצירתו של הסופר: בין טבעת נישואין המעלימה את הכלה העונדת אותה לבין תרנגול הכפרות שאצל עגנון המביע עמדה ודעה שאינה נשמעת על ידי בני האדם.


בהצגה משולב המקצב המוסיקלי הנחבא בסגנון הסיפורי של עגנון בפס קול מוסיקלי שיצר ניר וידר ומבטא את מה שהסופר מספר רק באמצעות מקצב וניגון שאינם נראים לעין במבט ראשון בעת הקריאה אך מתנגנים בראשו של הקורא. ההצגות יעלו בבית מזי”א בירושלים מתוך אהבה והערכה לאחד מגדולי יוצרי התרבות הישראלית- יהודית בת זמננו, אוהב ירושלים ומעצב תרבות יהודית עכשווית.

בימוי: נורית פסטרנק גודמן. משחק: אלחנן אבן חן. מוסיקה ונגינה חיה: ניר וידר (פסנתר וקולות). תלבושות ואביזרים: אודליה ליברמן .יעוץ אמנותי : חביב מזרחי.

גרפיקה : לוטה עיצובים.

ביימה ברגישות ובכשרון: הבמאית נורית פסטרנק

ההצגות הבאות

יום ב’, ה-26 באוגוסט. בשעה 20:30

יום ב’, ה-9 בספטמבר בשעה 20:30

יום ב’, ה-23 בספטמבר בשעה 20:30

יום ה’, ה-3 לאוקטובר בשעה 20:30

יום ה’, ה-17 לאוקטובר בשעה 20:30

יום ה’, ה-7 לנובמבר בשעה 20:30

יום ה’, ה-21 לנובמבר בשעה 20:30

יום ה’, ה-5 בדצמבר בשעה 20:30

יום ד’, ה-25 בדצמבר בשעה 20:30.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *