שתי אחיות – האחת מוסלמית והשנייה יהודייה. אפשרי?

שתי אחיות – האחת מוסלמית והשנייה יהודייה. אפשרי?
ההצגה "מעורבות"
צילום: אתר אספקלריא

כיצד מאחים את הקרעים? האם אפשר לחיות במשפחה דו לאומית, בה בת אחת היא יהודייה אדוקה, בעוד בת אחרת דבקה במצוות האסלאם? ואיך מתמודדים עם הקונפליקט?

כאשר השב”כ עוצר את אמל, צעירה ערבייה מעזה, בחשד לפעילות טרור, מבינה שרית שנפלה לידיה הזדמנות חד פעמית להשיב אליה את בתה. עשר שנים לפני כן ברחה שרית היהודייה מבעלה המוסלמי, תוך שהיא נאלצת להשאיר מאחור את אמל הקטנה. יחד עם יסמין, בתה השנייה ואחותה של אמל, היא חיה חיים קרועים בין יהדות לאיסלאם, בין ישראל לעזה, בין אהבת נעורים מהעבר למציאות מייסרת בהווה.

ההצגה "מעורבות"|צילום: אתר אספקלריא
ההצגה “מעורבות”|צילום: אתר אספקלריא

עכשיו יש לשרית רק 24 שעות כדי לגשר על התהום בינה לבין בתה המוסלמית. כיצד מאחים את הקרעים? האם אפשר לחיות במשפחה דו לאומית, בה בת אחת היא יהודייה אדוקה, בעוד בת אחרת דבקה במצוות האסלאם?
בתוך הקונפליקט הבלתי אפשרי הזה בין שתי בנותיה, מנסה שרית להתמודד עם עברה ולהשיב אליה את שתי בנותיה, הקרועות בין אב מוסלמי לבין אם יהודייה.

ההצגה החדשה מבוססת על סיפורים רבים של יהודיות שנישאו למוסלמים, ומצאו עצמן בלב קונפליקט חוצה משפחות ולבבות, בין שני עולמות מנוגדים. על דור שיגדל למציאות מורכבת, בעייתית ומעורבת של בלבול וזהות חצויה ולא ברורה. ההצגה מתארת סיפור אנושי של שתי בנות במציאות מסוכסכת ובלתי אפשרית, כשהזהות האישית של כל אחת חצויה ותלושה. הנושא הרגיש והמורכב מקבל משמעות נוספת בהיותו מוצג על ידי תיאטרון ‘אספקלריא’, תיאטרון יהודי, המבקש ליצור מודעות אמיתית לנושא ולהעלותו לסדר היום.

לרכישת כרטיסים: 02-6511936
באתר האינטרנט- www.aspaklaria.org
ניתן לרכוש כרטיסים גם באתר של סוזן דלל http://www.suzannedellal.org.il/
או בטלפון: 03-5105656

*ההצגה מיועדת לנשים ונערות בלבד.

טריילר ההצגה:


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *