פסטיבל התיאטרון הצרפתי Horizons יוצא לדרך

פסטיבל התיאטרון הצרפתי Horizons יוצא לדרך
תאטרון
צילום pixabay

סטיבל התאטרון הצרפתי Horizons יתקיים זו הפעם השלישית, בין התאריכים 31-27 באוקטובר 2019, באודיטוריום סמולרש באוניברסיטת תל אביב ובתיאטרון ירושלים.

הפסטיבל נוסד בשנת 2017 על-ידי סטיב סויסה, מפיק, שחקן ובמאי פריזאי מוערך ומופק בשיתוף עם ז’אן מארק דומונטה, מהמפיקים המובילים בתחום התיאטרון בצרפת. מטרת הפסטיבל היא לחשוף את מיטב התרבות והתיאטרון הצרפתי בפני הקהל הצרפתי בישראל לצד הקהל הישראלי.

הפסטיבל, שיתקיים בסוף החודש הקרוב מיועד גם לקהל הישראלי ועל כן החליטו מנהליו לתרגם לעברית שלוש מתוך ארבעת הצגות הפסטיבל: “פרחי שמש”(ע”פ טקסט של שמעון ויזנטל ), “ברונקס” ו “טיעונים פרק ב'”.

דבר המפיק סטיב סוויסה: “חשוב לנו להציג לקהל את המחזות בהם התאהבנו. במסגרת פסטיבל HORIZONS הקרוב אנו רוצים לחלוק עם הקהל בישראל מסרים הקרובים לליבנו. נושא הפסטיבל השנה הוא אומץ. האומץ להגן ולעמוד על הזכיות, האומץ לבחור נכון, האומץ להסתכל פנימה להיות באמת מי שאנחנו , והאומץ לצאת נגד אי צדק חברתי ולהילחם בו. באומץ הזה עסקו הבמאים הצרפתים.

בחרנו להביא לכם את היצירות הטובות ביותר, המעבירות את המסר תרבותי חשוב של שיתוף, אחדות ונתינה. התרבות אולי תוכל לתקן את העולם. והפסטיבל הזה הוא גשר תרבותי של אהבה בין צרפת וישראל”.

הצגות הפסטיבל:

“פרחי שמש” -Fleure de Soleil

על פי טקסט של שמעון ויזנטל

בימוי: סטיב סוייסה

משחק: טייר לרמיט

שפה: צרפתית, תרגום לעברית

האם היה עליו לסלוח על מה שאין מחילה?

ביוני 1942, בנסיבות מוזרות, איש אס אס צעיר, על ערש דווי, התוודה בפני על פשעיו כיד, לדבריו, למות עם מצפון שקט לאחר קבלת מחילה מיהודי. האמנתי שעליי לסרב להעניק לו את החסד הזה. האם צדקתי?

סיפור מטלטל על איפוק ועוצמה.

27 באוקטובר, בשעה 20:30, באוניברסיטת תל אביב – אודיטוריום ע”ש סמולרש

28 באוקטובר, בשעה 20:30 בתיאטרון ירושלים

משך ההצגה: שעה וחצי ללא הפסקה.

“ברונקס” – Bronx

בימוי: סטיב סוייסה

משחק: פרנסיס הוסטר

שפה: צרפתית, תרגום לעברית

שכונת הברונקס, שנת 1960. ילד בשם קולגיו, בן של מהגר איטלקי עד לרצח. הילד, מונחה על ידי קוד של כבוד, אינו מסגיר את איש המאפיה שחיסל פושע נתעב יותר ממנו.

כהכרת תודה, הרוצח לוקח את הילד תחת חסותו.

29 באוקטובר, בשעה 20:30, באוניברסיטת תל אביב – אודיטוריום ע”ש סמולרש

“ארי אביטן, מיי סטורי” – Ary Abittan, My Story

אחרי הצלחה מסחררת בקולנוע עם תפקידים בסרטים כמו: “למה זה מגיע לי”, “The Visitors: Bastille Day” ו “Last call for Nowhere”, הקומיקאי ארי אביטן חושף בהופעה זו סיפורים עסיסיים ומצחיקים הלקוחים מחייו! הילדות, הנישואין, הגירושין, פרק ב’ בחיי המשפחה וילדיו – כל הרגעים המשמעותיים של חייו מטופלים בקפידה עם הרבה צחוק, רגש והומור עצמי!

30 באוקטובר, בשעה 20:30, באוניברסיטת תל אביב – אודיטוריום ע”ש סמולרש

תאטרון | צילום pixabay
תאטרון | צילום pixabay

“טיעונים 2” – Plaidoieries 2

מאת: מטייה ארון.

בימוי: אריק תיאובלד.

השתתפות: השחקן ריצ’רד בארי.

שפה: צרפתית, ללא תרגום.

שחקן אחד, חמישה טיעונים, חמישה רגעים של אמת. על פי הופעות בבית המשפט של גדולי המשפטנים בצרפת.

בבית המשפט בבוביניי, ג’זל הלימי מגנה על הזכות להפלה. היא תוקפת חוק מיושן המונע מאישה להיות אדון על גופה. ב-1976, פול לומבר מתנגד לעונש מוות כאשר הוא מגן על קריסטיאן רנוסי. בעיר קלישי-סו-בואה, זיאן-פייר מינייר מגן על המשפחות של זיאד בנה ובונה טרוארה שהתחשמלו למוות בעת שברחו ממרדף משטרה. ב-2006, המעשה הרצחני של ורוניק קורז’ו מעלה את הנושא של רצח ילדים על סדר היום הציבורי. בבורדו, המשפט של מוריס פאפון מספק הצצה לפרקים חשוכים בתולדות צרפת.

אין הקלטות של הדיונים של המשפטים המפורסמים. עם הזמן, נמחקות המילים. בזכות עבודת השחזור בניהולו של מטיי ארון, אותן מילים נשמעות שנית. ריצ’רד בארי מגלם את גיבורי בית המשפט בצרפת ומחזיר את הקהל לימי המשפטיים המפורסמים החושפים אירועים אשר הטביעו את חותמם בתולדות המשפט של צרפת בארבעת העשורים האחרונים.

31 באוקטובר, בשעה 20:30, באוניברסיטת תל אביב – אודיטוריום ע”ש סמולרש

משך ההצגה: שעה וחצי ללא הפסקה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *